Somebody’s quartet (Mathisen / Gemmer / Hinz / Fryland) - koncert

Somebody’s quartet (Mathisen / Gemmer / Hinz / Fryland) - koncert
Muzykę artysty opisać można następująco: współczesny jazz, jednak otwarty na improwizację, opiera się na czystych melodiach oraz genialnej wręcz interakcji między członkami grupy
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
29 marca 2019 od 21:00
Za ile?
25 zł

Svein Rikard Mathisen and Somebody’s Quartet: gitarzysta norweski oraz kompozytor, który wydał z formacją Somebody’s Quartet dwie płyty. „Copenhagen Diaries”, z roku 2015 i „Monsters”, z roku 2017 - docenione zostały przez krytyków. Muzykę artysty opisać można następująco: współczesny jazz, jednak otwarty na improwizację, opiera się na czystych melodiach oraz genialnej wręcz interakcji między członkami grupy, którzy bardzo dobrze znają się po licznych latach wspólnych występów.

Album, pod tytułem: „Monsters”: Artysta Svein Rikard Mathisen nie jest tylko wyśmienitym gitarzystą, posiadającym wysmakowane pomysły na różne improwizacje, wypełnione ekspresją oraz dźwiękami zbalansowanymi, jednak posiada również znakomite kwalifikacje, by tworzyć kompozycje. Szczególnie jest to słyszalne na drugiej płycie artysty - „Monsters”. Każda piosenka jest osobną opowieścią. Poza tym ogromny wkład innych członków formacji zmienia krążek w prawdziwą perełkę pośród innych płyt. Debiut: "Copenhagrn Diaries" słusznie został doceniony przez krytyków. Druga płyta również. Minimalistyczny, nowoczesny oraz melancholijny instrumentalny jazz. Svein Rikard Mathisen to bardzo utalentowany gitarzysta i kompozytor. Jest gitarzystą teraźniejszości, ale także przyszłości.

Na koncert w Polsce zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 29-go marca 2019 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl