Postać Dnia - Teatr Polski - w Podziemiu
Jest to historia opowiadająca o losach mężczyzny, który nie chciał zejść z drzewa, a dokładniej z lipy znajdującej się na placu Kościuszki w mieście Wrocław.
Gdzie?
Sala Teatru Laboratorium - Instytut im. Jerzego Grotowskiego
Rynek 27, 50-101 Wrocław
Kiedy?
18 czerwca 2018 od 19:00
Organizator
Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Teatr Polski - Podziemie bardzo serdecznie zaprasza Państwa na przedstawienie traktujące o legendzie teatru wrocławskiego, czyli o wspaniałym aktorze nazwiskiem Igor Przegrodzki. Sztuka ta napisana została specjalnie dla Teatru Podziemie.

Jest to historia opowiadająca o losach mężczyzny, który nie chciał zejść z drzewa, a dokładniej z lipy znajdującej się na placu Kościuszki w mieście Wrocław. To gest wiele znaczący, zwłaszcza w momencie, kiedy ów drzewo jest zagrożone wyginięciem, ponieważ kojarzyć się może z czasami niewłaściwymi. Otóż kiedyś to drzewo zostało niefortunnie poświęcone przyjaźni polsko-wschodnioniemieckiej. Dzisiaj natomiast nie ma już wschodnich Niemiec, a drzewo pozostało oraz zostało sprawą problematyczną. Co jeszcze gorsze ów drzewo zostało mieszkaniem bohatera i zupełnie nie chce przestać być tym domem. Wokoło tej sytuacji rozwija się oraz koncentruje opowiadanie o człowieku, o aktorze i o jego życiu, legendzie, teatrze, a także buncie w stosunku do rzeczywistości. Jest to zatem opowieść uniwersalna, jednak zanurzona w teatralnym i groteskowym świecie.

7 reakcji na to samo zdarzenie / Postać dnia czyli opowiadanie teatralne o aktorze Przegrodzkim.
Archiwalia i dramaturgia: Tomasz Jękot; reżyseria: Seb Majewski; scenografia: Karolina Mazur
Spektakl trwa osiemdziesiąt minut; obsada: Igor Kujawski, Agnieszka Kwietniewska, Tomasz Lulek, Andrzej Wilk, Michał Opaliński.
Daty: 16-go czerwca 2018 roku, o godzinie 19:00 odbędzie się prapremiera, 17-go czerwca 2018 roku, o godzinie 19:00 i 18-go czerwca 2018 roku, o godzinie 19:00.
Miejscem spektaklu jest Sala Teatru Laboratorium, w Instytucie imienia Jerzego Grotowskiego, znajdującego się przy Rynku 27, we Wrocławiu, Przejście Żelaźnicze.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl