Mistrzowskie Interpretacje - koncert
W czasie koncertu zabrzmią, między innymi: 2 kompozycje Maxa Brucha, koncert podwójny na altówkę i skrzypce op. 88, a także serenada na tematy melodii ludowych szwedzkich op. posth.
Gdzie?
Polska Filharmonia Kameralna
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
Kiedy?
12 maja 2019 od 18:00
Za ile?
35 zł

Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie zaprasza Państwa bardzo serdecznie na koncert, pod tytułem: "Mistrzowskie Interpretacje". Pierwszy raz na tej scenie będziemy gościć znakomitą skrzypaczkę Agatę Szymczewską i altowiolistę Volodię Mykytkę. Bez wątpienia należą oni do grona posiadających międzynarodową renomę wirtuozów.

Agata Szymczewska jest w wąskim gronie wybitnych skrzypków, rozpoznawalnych na całej kuli ziemskiej. W roku 2006 zdobyła nagrodę pierwszą, czyli Złoty Medal i Nagrodę od Publiczności TVP Kultura - XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy imienia Henryka Wieniawskiego, Poznań. Występuje regularnie na renomowanych scenach europejskich, azjatyckich oraz w obu Amerykach. Zdobyła uznanie krytyków międzynarodowych, sławnych dyrygentów, a także festiwali i orkiestr, z jakimi współpracuje. Następnym solistą, który został zaproszony przez dyrektora artystycznego z PFK Sopot samego Wojciecha Rajskiego jest człowiek jeden z bardziej cenionych oraz wszechstronnie uzdolnionych altowiolistów w naszych czasach - Volodia Mykytka. Razem z Agatą Szymczewską współtworzą Szymanowski Quartet. Zdobył liczne nagrody w konkursach międzynarodowych, a także Medal Honorowy od Ministerstwa Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego w zamian za swe zaangażowanie w zachowanie i uznanie polskiej kultury oraz muzyki.

W czasie koncertu zabrzmią, między innymi: 2 kompozycje Maxa Brucha, koncert podwójny na altówkę i skrzypce op. 88, a także serenada na tematy melodii ludowych szwedzkich op. posth.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

To jednak nie wszystkie muzyczne atrakcje, które zostały dla Państwa przygotowane. Ogromną gratka dla melomanów będzie wykonanie Idylli kompozytora czeskiego pochodzenia - Leoša Janáčka (na smyczki).

Wystąpią przed Wami: Agata Szymczewska - skrzypce, Polska Filharmonia Kameralna, z miasta Sopot, gdzie Tomasz Bugaj jest dyrygentem oraz Volodia Mykytka - altówka.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 12-go maja 2019 roku, do sopockiej Polskiej Filharmonii Kameralnej, znajdującej się przy ulicy Moniuszki Stanisława 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl