Międzynarodowe Zawody w Ujeżdżeniu CDI 3
Koń i jeździec prezentują figury oraz chody: kłus, stęp, galop, płynne przejścia między chodami i zmiany tempa.
Gdzie?
Hipodrom Sopot
Polna 1, 81-745 Sopot
Kiedy?
od 29 czerwca 2018 09:00 do 1 lipca 2018 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Hipodrom Sopot

Ujeżdżanie polega w wielkim skrócie na wykonywaniu przez konia i jeźdźca odpowiednich figur. Konkursy mają miejsce na placu, nazywanym czworobokiem, każdorazowo są oceniane aż przez 5-ciu sędziów. Analizują oni w wielkim skupieniu każdy, najdrobniejszy nawet ruch konia, wszystkie zmiany tempa oraz kierunku jazdy. Koń i jeździec prezentują figury oraz chody: kłus, stęp, galop, płynne przejścia między chodami i zmiany tempa. Ruchy konia mają być wykonywane przy użyciu wręcz niewidocznych pomocy oraz widocznego wysiłku od strony jeźdźca.

Niezwykła trudność tutaj polega na dość długim procesie przygotowań - dużo dłużej a niżeli w innych jeździeckich dyscyplinach trwa, zanim koń i zawodnik się zgrają, zaś osiągnięcie wymaganej perfekcji może zająć czasem długie lata.

Głównym celem ujeżdżania staje się rozwój harmonijny naturalnych możliwości, a także zdolności zrównoważonego konia, elastycznego, który szybko reaguje na polecenia. Jeździec i koń powinni reprezentować razem harmonię oraz elegancję, spokój, płynność ruchów, równowagę, jak również wzajemne porozumienie.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Po to, by podkreślić elegancję tego sportu jest wymagany specjalny strój oraz rząd, które określane są w przepisach jeździeckich.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbywać się będzie od 29-go czerwca do 1-go lipca 2018 roku. Zatem zapraszamy do sopockiego Hipodromu, znajdującego się przy ulicy Polnej 1.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl