Metropolis - z muzyką na żywo: Irek Wojtczak / Kamil Piotrowicz

Metropolis - z muzyką na żywo: Irek Wojtczak / Kamil Piotrowicz
Irek Wojtczak jest saksofonistą, improwizatorem, aranżerem, nieprzewidywalnym twórcą, który to wymyka się jednoznacznym muzycznym definicjom.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
15 maja 2019 od 21:00
Za ile?
35 zł

Metropolis to ekspresjonistyczny niemiecki film z gatunku science fiction (rok 1927), reżyseria: Fritz Lang. Scenariusz napisał również Fritz Lang oraz Thea von Harbou. Powieść pisarki, o tym samym tytule została wydana w roku 1926 i powstała przede wszystkim na potrzeby obrazu filmowego. Dzieło monumentalne zaprezentuje Państwu dystopijną wizję miasta z przyszłości, w którym to społeczeństwo podzielone jest na dwie kasty: uprzywilejowaną wąską grupę składającą się z intelektualistów (mózg, rozum), a także robotników, którzy mają za zadanie utrzymać miasto przy życiu (praca rąk) mieszkających w osiedlach podziemnych.

Irek Wojtczak jest saksofonistą, improwizatorem, aranżerem, nieprzewidywalnym twórcą, który to wymyka się jednoznacznym muzycznym definicjom. Wspaniale wpisał się w krajową scenę muzyczną, na której jako sideman, lider oraz solista nagrał więcej niżeli czterdzieści płyt. Doceniony został również przez amerykańskich czołowych krytyków magazynów, jak: „All About Jazz”, czy „The New York City Jazz Record”, jak: C.Michael Bailey, Karl Ackermann, Budd Kopman i Ken Waxman. Piosenka pochodząca z albumu Irek Wojtczak Folk Five ukazała się na dołączonym do miesięcznika muzycznego brytyjskiego samplerze, pod tytułem: „The Wire” (rok 2015, listopad).

Kamil Piotrowicz jest kompozytorem, pianistą. Został nominowany do nagrody, pod nazwą: „Fryderyk 2017” w zamian za drugi album autorski, pod tytułem: „Popular Music” nagrany z formacją Kamil Piotrowicz Sextet. Jest laureatem licznych festiwali oraz konkursów jazzowych, jak między innymi: Jazz Nad Odrą (Indywidualna Nagroda za Kompozycję), czy Krokus Jazz Festiwal (gdzie zdobył Grand Prix) i Ogólnopolski Przegląd Zespołów Bluesowych oraz Jazzowych, Gdynia (Grand Prix), jak również Blue Note Jazz Competition (także Grand Prix). W roku 2015 artysta odbył stypendium sześciomiesięczne na „Rhythmic Music Conservatory” (Kopenhaga). W roku 2016 wyróżniony został nagrodą, pod nazwą: „Młody Twórca Kultury”, Gdańsk, a także Stypendium Ministra Kultury, czy Stypendium Marszałka Zachodniopomorskiego Województwa.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Zapraszamy zatem Państwa bardzo serdecznie już 15-go maja 2019 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl