Marcelina "Koniec wakacji"- koncert
Marcelina jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Jej debiutancka płyta na rynku muzycznym, pojawiła się w roku 2011, promowana była przez singiel "Tatku" i "Nie chcę już".
Gdzie?
Teatr na Plaży w Sopocie
Al. Franciszka Mamuszki 2, 81-718 Sopot
Kiedy?
15 lutego 2019 od 19:00
Za ile?
30 zł

Serdecznie zapraszamy już 15.02.2019 roku na koncert promujący najnowszy album Marceliny pod tytułem "Koniec wakacji".

Marcelina jest wokalistką, autorką tekstów i kompozytorką. Jej debiutancka płyta na rynku muzycznym, pojawiła się w roku 2011, promowana była przez singiel "Tatku" i "Nie chcę już". Zaowocowało to rok później nominacją do nagrody Fryderyka- kategoria "Debiut roku", do Nagrody o nazwie "WARTO" nominowała ją "Gazeta Wyborcza". Również w roku 2012 zaśpiewała na krążku "June", obok artystów takich jak Katarzyna Nosowska, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Aga Zaryan, Mika Urbaniak i inni. Marcelina śpiewała także na największych festiwalowych scenach w Polsce, między innymi podczas Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Przystanek Woodstock, Coke Live czy Off Camera. Zawładnęła także sceną światową, ze swoimi koncertami odwiedziła Londyn, Paryż, Risoul, Les Sybelles czy Mauritius. Spędziła także 2 tygodnie w Japonii ze swoją trasą koncertową.

Została także nagrodzona nagrodą specjalną "Artysta w sieci", miało to miejsce na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, odbywającym się w Opolu. Pod koniec roku 2012 na rynku muzycznym pojawiła się także EP-ka pod tytułem "Znikam". Jej drugi krążek mogliśmy podziwiać już od 8.10.2013, bowiem tego dnia miał swoją premierę, krążek ten zatytułowany został "Wschody Zachody" reprezentował klimat popu alternatywnego.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na początku roku 2014 oficjalnie mogliśmy cieszyć się nowym singlem Marceliny pod tytułem "Karmelove", który powstał przy współpracy z Piotrem Roguckim. Singiel ten do tej pory na platformie YouTube odtworzyło ponad 17 milionów słuchaczy. Jesienią roku 2015 ukazała się trzecia studyjna płyta Marceliny pod tytułem "Gonić burzę".

Kolejny sukces Marcelina odnotowała pod koniec września ubiegłego roku, bowiem na rynku muzycznym pojawiła się 4-ta studyjna płyta Marceliny, zatytułowana "Koniec wakacji". To, co typowe i charakterystyczne dla Marceliny, wzbogacone zostało brzmieniami elektronicznymi, które charakteryzują producenta albumu Jakuba Karasia- "The Dumplings". Zupełnie nowy materiał, nowa płyta i nowy etap dla Marceliny.

Jak sama Artystka wspomina, to ona zaprosiła do współpracy Kubę Karasia oraz gitarzystę Kamila Kryszaka, razem wyjechali w góry w pobliżu Szklarskiej Poręby, zamknęli się w domku z pięknymi widokami i tam powstał cały najnowszy krążek Marceliny. To był ryzykowny krok ze strony Artystki, ale pomógł jej nieco odejść od utartych schematów współpracy i dał możliwość odkrycia nowych horyzontów.

Album promują dwa single: "Dinozaury" oraz "Tańcz".

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 15.02.2019 roku do Teatru na Plaży w Sopocie o godzinie 19.00. Cena biletu: 30 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl