Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Ludovico Einaudi- koncert

Ludovico Einaudi- koncert
 
Ludovico Einaudi, to kompozytor ponad czasowy. Skomponował wiele utworów do wielu filmów, między innymi do filmu: "Nietykalni", To właśnie Anglia" czy "Doktor Żywago".
gdzie?Opera Leśna
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
kiedy?2 czerwca 2017 od 21:00
za ile?279 zł

Koncert Ludovico Einaudi, który miał miejsce 12.09.2016 roku w ICE Kraków odniósł ogromny sukces. Bilety rozeszły się co do jednego, sala wypełniona była po brzegi, krakowska publiczność nie zawiodła, kompozytor grał koncert dla ogromnej ilości słuchaczy.

W tym roku znów gościmy wybitnego kompozytora, zagra on dla Państwa już 2 czerwca bieżącego roku w niezwykłym i jednym z najbardziej magicznych miejsc koncertowych w Europie czyli nie gdzie indziej jak w sopockiej Operze Leśnej.

Ludovico Einaudi, to kompozytor ponad czasowy. Skomponował wiele utworów do wielu filmów, między innymi do filmu: "Nietykalni", To właśnie Anglia" czy "Doktor Żywago". Jego słowa wraz z muzyką są niezwykle proste i składne, bowiem kompozytor wyznaje zasadę, że to właśnie prostota kryje w sobie prawdziwą głębie. Jest pianistą i kompozytorem, który swoją muzyką daje ludziom dużo pozytywnych emocji, jest inspiracją dla przedstawicieli kilku pokoleń.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Einaudi przyszedł na świat w Turynie 62 lata. Jego dziadkiem był pierwszy demokratyczny prezydent Włoch. Jego rodzina myślała, że pójdzie on w ślady swojego dziadka, zostanie reformatorem, odda się karierze naukowej. On jednak chciał być sobą, nie chciał kontynuować rodzinnej historii reformatorskiej czy naukowej, czuł bowiem, że dla niego świat bez muzyki, jest zwyczajnie pusty i smutny. Podobnie jak w bardzo znanym utworze Johna Cage'a „4'33", który niczym innym, jak odzwierciedleniem ciszy.

Jego przygoda z pianinem rozpoczęła się, kiedy skończył sześć lat. Siostra dała mu możliwość poznania buntowniczej muzyki z lat 60-tych, słuchał Stonesów, Hendrixa oraz Dylana. Swoje muzyczne wykształcenie zdobywał u boku niezwykle utalentowanego i uznanego kompozytora, pochodzącego z Włoch, był nim Luciano Bero. On pokazał młodemu Einaudiemu, że muzyka jest czymś, co dociera wszędzie. Znajdziemy ją w architekturze oraz w każdym człowieku w każdej jego, choćby najmniejszej emocji.

Ostatnia płyta Ludovico Einaudi pod tytułem "Elemenst" inspirowana była starożytną grecką ideą, ale również teoretycznym rozważaniem Kandinsky'ego. Zawiera ona 12 utworów. Podczas nagrywania użyto pianina, dołożono również gitarę, perkusję, instrumenty elektroniczne oraz instrumenty smyczkowe. Takie połączenie sprawiło, że utwory są bardzo bogate dźwiękowo, posiadają bogatą kompozycję oraz świeże brzmienie akustyczne i elektroniczne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl