Koncert z okazji Dnia Matki Góralska Hora
Formacja Góralska Hora z ogromną przyjemnością zaprezentuje przed Wami skoczne oraz żywiołowe piosenki zainspirowane słowackimi melodiami, jak i węgierskimi, bałkańskimi, rumuńskimi czy cygańskimi
Gdzie?
Bazylika Konkatedralna
Mariacka 5, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
26 maja 2018 od 19:00
Za ile?
bezpłatnie

Góralska Hora - jest muzycznym zespołem inaczej kapelą grającą folk. Nazwa formacji pochodzi od szczytów górskich, które są tak określane w Beskidach oraz Tatrach, a także w całych Karpatach. Góralską Horę współtworzą muzycy, którzy pochodzą właśnie z Polskich Gór, jak również ze Słowacji. Zespół posiada następujące instrumentarium: skrzypce I, cymbały węgierskie, skrzypce II, altówkę, czy też kontrabas, ponad to sięgają oni po nieco bardziej ciekawe oraz oryginalne góralskie instrumenty, jak na przykład: trombita, dudy, róg pasterski, okaryna i różnorodne piszczałki. Góralska Hora hołduje muzyce rodzimej góralskiej, pochodzącej z Beskidów oraz z Tatr w rozrywkowym, tradycyjnym, a także miłym dla uszu brzmieniu.

Formacja Góralska Hora z ogromną przyjemnością zaprezentuje przed Wami skoczne oraz żywiołowe piosenki zainspirowane słowackimi melodiami, jak również węgierskimi, bałkańskimi, rumuńskimi, cygańskimi i żydowskimi, tak żeby koncert zespołu Hora był dla Was ogromną dawką skocznej i pozytywnej muzyki, wykorzystując zarazem porywcze oraz żywiołowe rytmy bałkańskie, które budzą ciekawość publiki.

Na koncert zapraszamy Państwa serdecznie już 26-go maja 2018 roku do kołobrzeskiej Bazyliki Konkatedralnej, znajdującej się przy ulicy Mariackiej 5. Wydarzenie jest bezpłatne i rozpocznie się o godzinie 19:00.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl