Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert Hani Rani

Koncert Hani Rani
 
Program koncertu, to kompozycje, które powstały z fascynacji Hani Rani fortepianem, instrumentem głównym, który podczas tworzenia materiału autorskiego, stał się domowym pianino.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?25 października 2017 od 21:00
za ile?30 zł

Hania Rani, jest pianistką, kompozytorką, aranżerką, mieszka pomiędzy Warszawą, a stolicą Niemiec- Berlinem. Jej kariera pianistki rozwinęła się znakomicie, Hania Rani wygrywała zarówno ogólnopolskie jak i międzynarodowe konkursy, występowała na scenie Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego w Warszawie a także na Opener Festival i Slot Art Festival, z koncertami odwiedziła także Niemcy, Austrię, Finlandię, Szwecję, Islandię, Włochy i Litwę. Jednym z jej ostatnich osiągnięć jest specjalne wyróżnienie, które zdobyła w Łodzi, podczas Międzynarodowego Festiwalu "Transatlantyk" a także główna nagroda w konkursie pod tytułem Firestone Headliners of Tomorrow.

W roku 2012 zaczęła współtworzyć duet razem z Dobrawą Czocher- wybitną wiolonczelistką. Na mocy tejże współpracy, jesienią 2015 roku, powstał album pod tytułem "biała flaga", który znalazł się na liście pięćdziesięciu najczęściej sprzedawanych albumów w Polsce. Lista nazywa się Olis. Płyta jest rekomendowana przez takich artystów jak Justyna Steczkowska czy Włodek Pawlik. Końcówka roku 2017 ma przynieść niespodziankę w postaci długo oczekiwanego, pierwszego autorskiego albumu Hani Rani.

Muzyka Hani Rani, to modern classic, który wyrażany jest nowym podejściem do formuł muzycznych, które są klasycznie znane za pomocą połączenia akustycznych instrumentów z nowoczesnym brzmieniem, które często bazuje na elektronicznej muzyce. Program koncertu, to kompozycje, które powstały z fascynacji Hani Rani fortepianem, instrumentem głównym, który podczas tworzenia materiału autorskiego, stał się domowym pianino. Rani na swój sposób interpretuje dźwięk fortepianu, dodaje do tego na przykład kwintet smyczkowy, głos a czasem niewielki chór oraz elektronikę.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Projekt artystki, jest poszukiwaniem w sztuce, a przede wszystkim w muzyce wolności oraz przestrzeni, jest ucieczką od barier, podziałów na gatunki czy schematów. Jest odpowiedzią na codzienność oraz pośpiech a także ukłonem w stronę prostoty, piękna i prawdziwych emocji.

Wystąpią:
- Hania Rani: fortepian, elektronika oraz wokal

Kwintet smyczkowy:
- Artur Wieczerzyński: altówka
- Kornelia Grądzka: skrzypce
- Staszek Czyżewski: kontrabas
- Paulina Kusa: skrzypce

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 25 października 2017 roku od godziny 21:00 do Sopotu do Teatru Boto. Cena biletu: 30 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl