Koncert “An evening with Chris Botti”

Koncert “An evening with Chris Botti”
Przez to, że artysta nie jest zamknięty jedynie w muzyce jazzowej, zaś twórczość, jaką prezentuje, daleko wykracza poza jeden tylko gatunek ma poklask w wielu kręgach.
Gdzie?
Opera Leśna
Moniuszki St. 12, 81-829 Sopot
Kiedy?
1 czerwca 2019 od 20:00

Chris Botti to jeden z bardziej docenianych instrumentalistów. Pierwszym sukcesem był rok 2004, zaraz po wydanej płycie, noszącej tytuł: „When I Fall In Love”, okrzykniętej przez krytyków świetną. Od tamtej pory również wielbiciele muzyki pop zaczęli mieć go na uwadze. Przez to, że artysta nie jest zamknięty jedynie w muzyce jazzowej, zaś twórczość, jaką prezentuje, daleko wykracza poza jeden tylko gatunek ma poklask w wielu kręgach. Wszystko to sprawia, iż fani Chrisa Bottiego są rozsiani po całej kuli ziemskiej i zapełniają chętnie areny koncertowe. Jego popularność spowodowała, że płyty artysty sprzedają się w milionowych nakładach, zaś nazwisko trębacza zobaczyć można również na licznych krążkach oraz zbiorach z innymi wielkimi artystami, ale też na ścieżkach do filmowej muzyki.

W ciągu ostatnich 30 lat Chris Botti prowadził współpracę z wielkimi gwiazdami na całej ziemi. Do elity tej zaliczają się: Lady Gaga, Sting, Michael Bublé, Paul Simon, Aretha Franklin, Steven Tyler, a także Frank Sinatra. Artysta występował na wielkich scenach światowych. Zdołał nagrać dziewięć płyt, z których na ostatniej, pod tytułem: „Impressions”, znajdują się interpretacje muzyka innych przebojów, jak między innymi: utworów Luisa Armstronga, Janis Joplin, Judy Garland i Michaela Jacksona. Wersje Bottiego: „What A Wonderful World”, „You Are Not Alone”, „Summertime” i „Over the Rainbow” nabierają dzięki trąbce nowego wymiaru. Płyta została doceniona, tak przez fanów, jak również przez krytyków. W efekcie Chris Botti zdobył nagrodę Grammy w roku 2013, kategoria „Best Pop Instrumental Album”. Był wcześniej nominowany do statuetki cztery razy.

Chris Botti spędza w trasie trzysta dni roku. Grywał on z licznymi topowymi orkiestrami w najlepszych oraz największych koncertowych salach na świecie, zaczynając od Carnegie Hall, czy Hollywood Bowl, po Sydney Opera House, czy też Real Teatro di San Carlo (Włochy).

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 1-go czerwca 2019 roku, do sopockiej Opery Leśnej, znajdującej się przy ulicy Stanisława Moniuszki 12. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl