Kinga Rataj – Fado - koncert
W Fado artysta prezentuje tak wielkie opanowanie języka portugalskiego, iż jest brana za Portugalkę, czym wprawia w zachwyt zebraną bardzo licznie portugalską publiczność
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
4 stycznia 2019 od 21:00
Za ile?
35 zł

Kinga Rataj wraca po roku do sopockiego Teatru Boto - dla tych z Państwa, którym nie udało się załapać na jej poprzedni koncert. Artystka jest jednym z najbardziej ciekawych odkryć wokalnych w naszym kraju, w ostatnich latach. Jest laureatką Festiwalu Piosenki Artystycznej - Rybnik, Festiwalu Twórczości Grechuty „Korowód”, jak również zwyciężyła dwa razy w legendarnym konkursie, pod tytułem: „Śpiewać każdy może” - krakowska Rotunda.

Przełomowy stał się 2006 rok, w którym artystka zdobyła Nagrodę Główną, a także Nagrodę Prezesa TVP, w zamian za najciekawszy debiut czterdziestego drugiego Festiwalu Studenckiej Piosenki, miasto Kraków. Również w roku 2016 zrodziła się wielka fascynacja Fado, czyli kulturą i językiem Półwyspu Iberyjskiego. To zaowocowało powstaniem koncertu, a w nim fado zmieszane jest z tangiem, jazzem oraz tańcem flamenco.

Od 2010 roku, nieprzerwanie ten koncert zachwyca publikę w całym kraju, między innymi: dwa razy Międzynarodowy Festiwal Ballady Europejskiej, Niepołomice, Festiwal „Etniczne Inspiracje”, Warszawa, Dziesiąty Festiwal Musica Sacra i Musica Profana, Długa Goślina, Festiwal Teatru Słowackiego, Kraków Scena Przy Pompie, Festiwal Art Park, Warszawa, Pierwszy Festiwal Fado, Grudziądz, Filharmonia Kaszubska, a także wiele innych miejsc, zaczynając od muzycznych klubów po wielkie sale koncertowe.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Sukces Kingi Rataj mierzony jest tym, że bardzo często wraca ze swym koncertem do tych samych miejsc, jak między innymi: Ethno Jazz Festival, Wrocław, poznański Blue Note, legendarna Muzyczna Owczarnia, czy też Fado Cafe, Grudziądz.

W Fado artysta prezentuje tak wielkie opanowanie języka portugalskiego, iż jest brana za Portugalkę, czym wprawia w zachwyt zebraną bardzo licznie portugalską publiczność, w trakcie Pierwszego Międzynarodowego Kongresu Polskich Luzytanistów, Kraków, wrzesień 2013 rok. Nie mogło to ujść uwadze miłośnikom i sympatykom Fado na Iberyjskim Półwyspie. Rataj ze swym koncertem zaproszona została na Festiwal, pod nazwą: Internacional de Fado de Catalunya / Inter-fado, zaś fragment nagrania koncertu zdobył status „wideo tygodnia” (Portal do Fado_. Jest to jeden z ważniejszych portali Fado - Portugalia.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 4-go stycznia 2019 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 35 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl