João de Sousa Koncert w Teatrze Boto
Przełom w karierze artysty nastąpił w momencie, kiedy ten zdobył zaproszenie Andrzeja Smolika, by współpracować przy kilku utworach do nowej płyty.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
23 lutego 2018 od 21:00
Za ile?
30 zł

João de Sousa to artysta znany, a także ceniony głównie na polskiej muzycznej scenie. Projekty słynnego Portugalczyka są przede wszystkim wynikiem jego korzeni luzofońskich, ale również głębokiej fascynacji różnorakimi gatunkami muzycznymi, na przykład: world music i jazzem.

Przełom w karierze artysty nastąpił w momencie, kiedy ten zdobył zaproszenie Andrzeja Smolika, by współpracować przy kilku utworach do nowej płyty. Po niedługim czasie album ten uzyskał status platynowego. João de Sousa występował również z formacją Mikromusic, a także z argentyńskim bandoneonistą, nazwiskiem Ariel Ramirez.

Utwory João znajdują się również na płycie radiowej "RAM Cafe vol seven", a także na albumie "Siesta vol eleven" Marcina Kydryńskiego (Gość audycji, pt.: "Siesta" w radiowej Trójce prowadzonej przez Kydryńskiego. Roku 2012 - z wielkim wsparciem Camoes Institut i Polskiej Ambasady Portugalii, artyście udało się wydać drugą płytę "João de Sousa i Fado Polaco". Album odniósł niesłychany sukces, a artysta odbył setki koncertów w naszym kraju, jak również w Portugalii i w Niemczech. Wówczas przyszedł czas na nową płytę, o tytule: "Luta", której premiera miała miejsce w roku 2016, w kwietniu. W jedenastu utworach autorskich, śpiewanych w języku portugalskim, hiszpańskim, angielskim oraz polskim połączył elementy fado i jazzu, czy też hip-hopu i reggae. W swym repertuarze posiada także klasykę piosenki polskiej, jak miedzy innymi: "Była pogoda", "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Groszki i róże", czy "Nim wstanie dzień".

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Na koncert João de Sousa zapraszamy Państwa serdecznie już 23-go lutego 2018 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54 B. Wydarzenie zaczynamy o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl