Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Janusz Pierzak. Śladami bardów

Janusz Pierzak. Śladami bardów
 
Album „Ballady utkane z piasku i mgły” charakteryzuje zabarwienie literacko-poetyckie. Dwa lata później światło dzienne ujrzała kolejna książka.
gdzie?Topos Cafe
Al. Niepodległości 804, 81-809 Sopot
kiedy?15 lipca 2017 od 19:00
za ile?10 zł

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na koncert Artysty, który przywoła słynne utwory znanych bardów. 15 lipca w Topos Cafe w Sopocie przy alei Niepodległości 804 wystąpi Janusz Pierzak. Koncert zatytułowany został "Śladami bohaterów" i stanowi hołd złożony twórczości Brassensa, Okudżawy, Wysockiego, Stachury.

Janusz Pierzak urodził się w Gdańsku 4 maja 1958. Jest utalentowanym satyrykiem, poetą. Nosi miano barda. W 1997 roku światło dzienne ujrzała autorska płyta Pierzaka. Krążek zawierał piosenki poetyckie zamknięte w cyklu "Bilet do bezsenności". Dwa lata później Artysta wydał tomik poetycki "Wiersze" oraz drugi krążek CD nazwany "Niewidzialne znaki".

Janusz Pierzak jest zwycięzcą turniejów satyrycznych. Na podium wszedł w 2002 roku w Gdyni oraz w Pucku. Został trzykrotnie wyróżniany podczas konkursu satyrycznego "O Grudę Bursztynu". Rok 2004 to data wydania trzeciej autorskiej płyty zatytułowanej "Na ulicy Sztormowej". Również w 2004 roku wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej. Była to pierwsza, poznańska odsłona festiwalu O.B.O.R.A. Janusz Pierzak jest również autorem muzyki do tekstów poetki Izabeli Łaskawskiej, gdańszczanki. Utwory ujęte zostały w cyklu „Westchnienie”. Rok 2008 przyniósł Artyście Nagrodę w Konkursie Twórczości w Tczewie przyznaną przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Poeta zdobył wyróżnienie w kategorii – twórczość własna. Janusz Pierzak jest współautorem wydawnictwa „Śmiertelnie absurdalne zebranie”, która ukazała się pod egidą warszawskiego wydawnictwa „Indigo w 2008” oraz tomu "Poetycki Grabówek", zbioru poezji Wydawnictwa "in gremio". Rok 2010 to data wydania czwartej płyty. Album „Ballady utkane z piasku i mgły” charakteryzuje zabarwienie literacko-poetyckie. Dwa lata później światło dzienne ujrzała kolejna książka. Wydawnictwo "in gremio" wypuściło na rynek tomik "Krawędź mijania wiersze nie do końca z wyboru". Pierzak od 2013 współpracuje z Mirellą Hinc, artystką urodzoną w Toruniu. To pieśniarka, aranżerka, autorka tekstów oraz muzyki. Efektem pracy duetu są dwie płyty: "Twoja nieobecność" z 2014 roku oraz "Dwa" z 2016.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl