Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Jan Kantner Quartet Koncert

Jan Kantner Quartet Koncert
 
Byli wiele razy nagradzani na licznych konkursach krajowych oraz zagranicznych.
gdzie?Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
kiedy?5 stycznia 2018 od 21:00
za ile?25 zł

Podobno istnieją trzy różne rodzaje muzyki, czyli smutna, wesoła oraz "ta trzecia" i czymkolwiek ona jest, to Jan Kantner Quartet właśnie ją gra. Jak można by określić to w konkretniejszy sposób? Jest to granie pomiędzy hard bopem i free jazzem, z dużą domieszką etnicznych brzmień. Granie jest zaś mroczne, liryczne, przestrzenne, czy też nostalgiczne...czyżby to byli romantycy? Czym zatem się inspirują? Miles Davis, John Coltrane, Billy Harper, Piotr Wojtasik, Kenny Garret, Zbigniew Namysłowski, a także Viktor Toth.

Prawdą nie jest, że panowie nie lubią gitarzystów i pianistów. Jest im bliska tradycja Ornettea Colemana oraz gry w kwartecie bez użycia harmonicznego instrumentu. Daje to muzyce ogromną przestrzeń, jak również upraszcza harmonię, czy dodaje surowości oraz wyrazistości, co pasuje do piosenek granych przez zespół. Formację założyli w roku 2017, w lutym. Sami komponują, a najczęściej jest to zadanie Janka, jednak swój wkład twórczy w brzmienie grupy mają wszyscy. A jest ich czterech i łatwo się domyślić czemu tworzą Quartet.

Janek Kantnerr gra na saksofonie altowym i sopranowym. Na alcie gra inaczej, niż grywa się na alcie. Tak powiedział pewny mądry człowiek, co jest chyba prawdą. Ceni sobie prostotę płynącą ze środków wyrazu, gra zaś ekspresyjnie mocno i lirycznie. Bartek Chojnacki, który gra na kontrabasie. Jest najbardziej doświadczonym muzykiem należącym do formacji. Jest zagorzałym fanem dobrego, zespołowego grania. Dba o to, aby uzyskać taki efekt. Ma z tego powodu dość napięty grafik, ponieważ wszyscy chcieliby z nim zagrać.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

Dawid Opaliński gra natomiast na perkusji. Czasami zdarza mu się zdradzić jazz z groovem, lub z hip-hopem. Uwielbia również mieszać różne style oraz eksperymentować, co wspaniale mu się udaje. Gra wyraziście i przestrzennie. Piotrek Szlempo gra natomiast na trąbce. Jest kolejnym w zespole oryginałem, bo traktuje trąbkę inaczej niż wszyscy inni. Ceni sobie szczególnie minimalizm. Sprawia to, iż mógłby on być Chetem Bakerem, ale tylko wówczas, gdyby nie był sobą.

Są reprezentantami Wrocławia, to studencie, albo absolwenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Byli wiele razy nagradzani na licznych konkursach krajowych oraz zagranicznych. Formacja jest również laureatem nagrody II w konkursie tegorocznym na indywidualność jazzową - Festiwal Jazz Nad Odrą.

Na koncert zapraszamy już 5-go stycznia 2017 roku, do sopockiego Teatru Boto, znajdującego się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 54B. Zaczynamy o godzinie 21:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl