Chopin, Kilar, Nowowiejski - Polska Muzyka nad Bałtykiem

Chopin, Kilar, Nowowiejski - Polska Muzyka nad Bałtykiem
Część główna koncertu obejmuje natomiast kultowe dzieło Chopina, czyli jego Pierwszy Koncert Fortepianowy
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
23 sierpnia 2019 od 19:00
Za ile?
30 zł

Już 23-go sierpnia 2019 roku, o godz. 19:00, w piątek w kołobrzeskim RCK-u, artyści Kołobrzeskiej Orkiestry Kameralnej wykonają specjalnie dla Państwa koncert, pod hasłem: „Muzyka Polska nad Bałtykiem. Część główna koncertu obejmuje natomiast kultowe dzieło Chopina, czyli jego Pierwszy Koncert Fortepianowy, który z kolei wykona szczególnie ciekawy muzyk młodego pokolenia, nazwiskiem: Miłosz Sroczyński.

Artysta przyszedł na świat w mieście Poznań, gdzie rozpoczął naukę gry fortepianowej mając zaledwie pięć lat. W roku 2018 skończył magisterskie studia w Genewie (Haute École de Musique). Studiował tam pod pod kierownictwem Cédrica Pescii. Teraz artysta studiuje w Zurychu (Zürcher Hochschule der Künste), klasa fortepianu Konstantina Scherbakova. Również studiował w Theater und Medien (Hanower, klasa fortepianu Teppo Koivisto i Ewa Kupiec), Hochschule für Musik, a także Akademii Muzycznej imienia Paderewskiego (Poznań). Laureat pianistycznych konkursów, odbywających się w Rzymie, gdzie zdobył nagrodę trzecią, w roku 2014, w Alessandrii - „Premio Primo Assoluto”, rok 2015, jak również w Nicei, gdzie uhonorowano go drugą nagrodą, w roku 2015.

Zdobył także ćwierćfinał Konkursu Międzynarodowego Pianistycznego Honens, rok 2018. Został Pierwszym Finalistą fortepianu Clamo, w Konkursie w Murcji, rok 2019. Jest on laureatem kilku szwajcarskich stypendiów, ale również izraelskich i polskich. Miłosz Sroczyński występował z recitalami solowej muzyki oraz kameralnej w kraju, ale także w Europie - w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Francji i Włoszech. Występy tego artysty były na żywo transmitowane w Polskim Radiu. Jedynie w tym roku ma zaplanowanych kilka koncertów Wariacji Goldbergowskich Bacha, które odbędą się w głównych miastach europejskich, jak między innymi: Göteborg, Berlin, Hamburg, Warszawa, czy też Londyn. Natomiast z Orkiestrą Kameralną miasta Kołobrzeg artysta wystąpi już 23-go sierpnia, w Regionalnym Centrum Kultury, znajdującym się przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie to rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Koncert Chopina poprzedzi natomiast porywające swą dynamiką dzieło samego Wojciecha Kilara, pt.: "Orawa” oraz nieczęsto wykonywany, natomiast szczególnie patriotyczny oraz wzruszający poemat samego Feliksa Nowowiejskiego, pt.: "Pożegnanie Ellenai", słowa Juliusza Słowackiego. Ten utwór napisany został na klarnet, na smyczkową orkiestrę oraz recytatora, a w tej roli usłyszycie Państwo Jacka Daszkiewicza.

Zatem zapowiada się wręcz wyjątkowy wieczór. Nowa kompilacja, na szesnastu muzyków, pod dyrekcją Antoniny Poli Banaś (Kołobrzeg). Będzie to w tym sezonie trzeci występ KOK. Już ruszyła sprzedaż biletów po 30 złotych. Organizatorzy pragną Państwa zachęcić do ich wcześniejszego zakupu, ponieważ ilość miejsc jest niestety ograniczona. Doświadczenia koncertów poprzednich wskazują, iż nie warto z takim zakupem czekać do ostatniej chwili.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl