Za Horyzontem: Marek Kramarczyk "Jachtostopem na Karaiby i dalej, przez Pacyfik"

Za Horyzontem: Marek Kramarczyk "Jachtostopem na Karaiby i dalej, przez Pacyfik"
Kiedy w głowie autora zakiełkował troszkę szalony pomysł, by wyprawić się jachtostopem na Karaiby, to nie miał pojęcia, iż spędzi tak długi czas na morzu.
Gdzie?
Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu
Solna 1, 78-100 Kołobrzeg
Kiedy?
26 marca 2020 od 19:00
Za ile?
5 zł
Organizator
Urząd Miasta w Kołobrzegu

Regionalne Centrum Kultury, znajdujące się w mieście Kołobrzeg imienia Zbigniewa Herberta oraz Radiowy Klub Obieżyświata bardzo serdecznie zapraszają Państwa na kolejne już podróżnicze spotkanie w granicach cyklu: „Za Horyzontem”. Sam Marek Kramarczyk w swej opowieści, pod tytułem:„Jachtostopem na Karaiby i dalej, przez Pacyfik – 3-letnia oceaniczna przygoda”.

Kiedy w głowie autora zakiełkował troszkę szalony pomysł, by wyprawić się jachtostopem na Karaiby, to nie miał pojęcia, iż spędzi tak długi czas na morzu. Zachwycony przygodami toczącymi się w krajach tropikalnych postanowił, że nie wróci już do tak zwanego "normalnego życia", oraz że znajdzie pracę właśnie na jachcie. To mu się powiodło, a podróż Kramarczyka trwała wciąż. Jej wielki finał to rejs na Pacyfik, jaki odbył w charakterze członka załogi jachtu polskiego Ocean View.

Podczas prezentacji usłyszą Państwo, a przykład o tym, jak nie posiadając żadnego żeglarskiego doświadczenia złapać pierwszy jacht w pięć minut, metodą: "na stopa". Autor opowie Państwu również o żeglowaniu łódką na Karaibach, jaką opiekował się inny krajowy jachtostopowicz. Zobaczą Państwo, jak wygląda pracowanie na jachcie, a także nurkowanie przy setce polujących rekinów. Poza tym dowiedzą się Państwo, czemu niemalże cała populacja galapagoskich żółwi zjedzona została przez żeglarzy odwiedzających Galapagos. Pokażę Państwu wyspy, na których ludzie przypominają postacie z bajki, pt.: „Moana” oraz parę innych rzeczy. A wszystko doprawione mocno zdjęciami z miejsc, gdzie mało kto zajrzał.

Szukasz noclegów w Kołobrzegu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Kołobrzegu

Marek Kramarczyk to podróżnik, żeglarz oraz fotograf. Przepłynął on Pacyfik, a także kilka razy sam Atlantyk. Półtora roku mieszkał na Karaibach, a przez kilka miesięcy też na Polinezji. Ponad to nurkował z całą setką polujących rekinów (Tuamotu), pływał również z wielorybami - Królestwo Tonga i robił zdjęcia dzikim zwierzętom na samym Galapagos.

Na spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 26-go marca 2020 roku, do kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury, w mieście Kołobrzeg, przy ulicy Solnej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują jedyne 5 złotych. Organizatorem jest Urząd Miasta Kołobrzeg.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl