Bolewski & Tubis – “Lunatyk”
Panowie wykreowali płytę, która stanowi niespotykane połączenie songwritingerskiego świata oraz improwizacji.
Gdzie?
Teatr Boto
Bohaterów Monte Cassino 54B, 81-753 Sopot
Kiedy?
2 maja 2018 od 21:00
Za ile?
30 zł

W pierwszych dniach maja trasa promująca wydawnictwo muzyczne “Lunatyk” duetu Bolewski & Tubis zaplanowała przystanek w Teatrze Boto w Sopocie. Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić na koncert, który odbędzie się 2 maja o godzinie 21:00 w przestrzeni teatru, przy ulicy Monte Cassino 54b w Sopocie.

Te elektryzujące brzmienia stworzone zostały przez dwóch muzyków: Radosława Bolewskiego (wokal, perkusja) oraz Macieja Tubisa (syntezatory, fortepian). Panowie wykreowali płytę, która stanowi niespotykane połączenie songwritingerskiego świata oraz improwizacji. Płyta „Lunatyk” to zaproszenie do podróży, która przyjęła azymut na ponadczasowe, uniwersalne wartości.

Wśród nich pojawia się nadzieja, miłość, wątpliwości, przemijanie i potrzeba wysłuchania własnego głosu w tłumie otaczającego świata. Artyści znani są z innych zespołów związanych z Łodzią, takich jak: Fonovel, L.Stadt lub Tubis Trio. Ostatni z wymienionych projektów wydał 8 września płytę zatytułowaną „The Truth”. Album wyszedł z wytwórni Challenge Records w Hollandii, a nagrania doszły do skutku dzięki zaangażowaniu i ogromnemu wsparciu prawie trzystu osób, które wykazały charyzmę podczas crowdfundingowej akcji. Dobroczyńców spotkała nagroda, a mianowicie każda z osób została uwieczniona w formie barwnej kropki na okładce albumu. Płyta trafiła do sprzedaży oraz do streamingowych serwisów 9 marca w 2018 roku.

Szukasz noclegów w Sopocie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Sopocie

"Lunatyk" doczekał się uwagi i komentarza na blogu Marka Niedźwieckiego, który uczynił z albumu "płytę na dziś". Marek Niedźwiecki opisując wydawnictwo wymienił twórców: Radosław Bolewski (śpiew i perkusja), Maciej Tubis (syntezator, fortepian). Płytę nazwał "świetną". Niedźwiecki poleca "Lunatyka" i nakazuje wysłuchać go z uwagą. Sam zapewnia, że będzie sięgać po płytę w audycjach planowanych na wiosnę.

Kolejna świetna rekomendacja pojawiła się na stronie cantaramusic.pl. Maciej Majewski nazwał "Lunatyka" piękną płytą, dopracowaną, jednocześnie pełną wyobraźni oraz świetnej muzyki. Po tak świetnych recenzjach pozostaje jedynie wybrać się na koncert.

W całym projekcie najbardziej fascynujące wydaje się to, że piosenka i jazz tworzyć mogą fascynującą i spójna całość. Nieprzeciętny wokal, niebanalny tekst plus dźwięki pianina oraz perkusji składają się na mistrzostwo tej płyty. "Lunatyk", album Radosława Bolewskiego oraz Macieja Tubisa, bez wahania nazwać można najbardziej zaskakującą i jednocześnie najlepszą premierą płytową ostatnich miesięcy.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl