Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Andrzej & Maja Sikorowscy - koncert

Andrzej & Maja Sikorowscy - koncert
 
Maja Sikorowska – wokalistka rodem z Krakowa, co ciekawe, śpiewa również po grecku. Dobrze czuje się w przestrzeni, szeroko definiowanej, piosenki literackiej.
gdzie?Hotel Grand Nosalowy Dwór Resort & SPA
Balzera 21d, 34-500 Zakopane
kiedy?6 stycznia 2017 od 20:00

W zakopiańskim Hotelu Grand Nosalowy Dwór Resort & SPA wysłuchać będzie można ciekawego koncertu! 6 stycznia punktualnie o 18:00 na scenie pojawi się duet niezwykły. Muzyków połączyła nie tylko podobna wrażliwość muzyczna, lecz również więź silniejsza - koligacja rodzinna. Andrzej & Maja Sikorowscy! Ojciec & córka!

Maja Sikorowska – wokalistka rodem z Krakowa, co ciekawe, śpiewa również po grecku. Dobrze czuje się w przestrzeni, szeroko definiowanej, piosenki literackiej. Ma już w dorobku kilka lat estradowej pracy z grupą Pod Budą. Debiutowała w roku 1995 w albumie Kolędy. Kolejne nagrania przyniosła płyta "Razem" z 2001 roku. Tam wspólnie z Anną Treter wykonała utwór „Stowarzyszenie Rannej Rosy” i piosenkę „Głos z oddali” - samodzielnie.

Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim, ojcem, nagrała trzy płyty.
2005 rok, „Kraków–Saloniki”, EMI Music Poland;
2006 rok, „Śniegu cieniutki opłatek”, wydawnictwo okazjonalne z kolędami i pastorałkami;
2011 rok, „Sprawa rodzinna”, EMI Music Poland.
Album z 2005 roku doczekał się nominacji do Fryderyków.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Andrzej Sikorowski - krakowianin z urodzenia, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Filologii Polskiej. Piosenki pisze już od czterdziestu lat. Mówi się o nim, że jest pierwszym przykładem klasycznego barda z gitarą na polskiej scenie. Karierę rozpoczął od zdobycia I nagrody za kompozycję „Nowy rok” podczas krakowskiego Festiwalu Studenckiej Piosenki w 1970 r. Siedem lat później stał się liderem zespołu „Pod Budą”, formacji mającej korzenie w kabarecie "Pod Budą", który funkcjonował do około 1976 roku w Krakowie przy Akademii Rolniczej.

Andrzej Sikorowski to autor wszystkich tekstów grupy oraz większości kompozycji. Współpracuje z wieloma artystami. Na scenie często pojawia się w towarzystwie córki Mai Sikorowskiej oraz przyjaciela Grzegorza Turnaua. Jest również autorem przebojów pisanych z myślą o innych wykonawcach. Utwory jego autorstwa wykonywali, między innymi: Maryla Rodowicz, Krystyna Prońko, Irena Santor, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Gayga, Danuta Rinn.

6 stycznia Andrzej i Maja Sikorowscy wchodzą na scenę ekskluzywnego Hotelu Grand Nosalowy Dwór o 20:00! Zapraszamy! Ulica Balzera 21d w Zakopanem!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl