Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Podstawy Darłowa

Podstawy Darłowa
fot.: Stimoroll / Wikimedia CommonsCC BY-SA 3.0
Dziś przemierzać będziemy jedno z królewskich miast z ponad 700-letnią historią.

Zbliżają się wakacje, czas wyjazdów urlopów i upragnionego wypoczynku. Ileż to dylematów znów stanie przed nami. Czy wybrać Krainę Wielkich Jezior Mazurskich, wspinaczki po górach czy morze wypoczynek nad morzem. Każdy z tych regionów oferuje swoim miłośnikom masę atrakcji i rozrywek, jednak wakacje nad morzem wciąż pozostają ulubioną rozrywką. Plaża, morza szum, smażalnie ryb, wschody i zachody słońca, to tylko kilka z atrakcji jakich doświadczymy nad Morzem Bałtyckim.

Siedemset lat Darłowa

Dziś przemierzać będziemy jedno z królewskich miast z ponad 700-letnią historią. Mowa o Darłowie. Jest to nadmorskie miasto, położone w województwie zachodniopomorskim, dokładniej w północno- zachodniej Polsce. Darłowo jest największym miastem powiatu sławieńskiego, pomimo tego, że jego siedzibą jest miasto Sławno.
Miasto liczy prawie 15 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi około 20 kilometrów kwadratowych.

Szukasz noclegów w Darłowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Darłowie

Darłowo to Darłówek i Racisław

W Darłowie zwiedzić możemy dwie wydzielone części miasta, a są to: Darłówko i druga część jaką jest Racisław. Darłówko w sezonie letnim, wakacyjnym, pełni bardzo ważną funkcję, jest bowiem najważniejszą turystyczno-wypoczynkową częścią Darłowa. Darłówko od miasta oddzielone jest terenami podmokłymi, natomiast cały jego obszar znajduje się w obszarze objętym ochroną Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego.

W Darłówko czeka na nas mnóstwo zabytków, ciekawych do zwiedzenia obiektów i atrakcji. Wśród nich  z całą pewnością znajdzie się jedna z największych atrakcji miast nadmorskich, jaką jest port morski. Port Morski Darłowo pełni, aż trzy funkcję jest zarówno obiektem udostępnionym dla turystów, ale również pełni funkcję handlową i rybacką. Od wielu lat z portu morskiego wypływają statki na duńską wyspę Bornholm, które pełnią funkcję typową turystyczną i służą turystom.

Port ten składa się z dwóch części, pierwszą z nich jest Darłówko, bezpośrednio przy morzu z całą masą udogodnień, wejściem do portu, falochronami oraz druga część, jaką jest Darłowo położone ponad 2 kilometry od wejścia portowego. Jednak ruch statków pomiędzy portem Darłówko i Darłowo, jest doskonale dopracowany i odbywa się przy pomocy mostu rozsuwanego, który to o każdej pełnej godzinie przez całą dobę, rozsuwa się i przepuszcza wszystkie oczekujące statki. Jest to również ciekawa atrakcja turystyczna, szczególnie lubią ją podziwiać dzieci. Port ten formalnie funkcjonuje już ponad 50 lat.

Latarnia morska w Darłówku

W Darłówku znajduje się również latarnia morska, to także jedna z podstawowych atrakcji miast nadmorskich, bowiem ciężko wyobrazić sobie wakacje nad morzem bez zwiedzania latarni morskiej. Dla dzieci jest to szczególnie ciekawa atrakcja, szczególnie wtedy, kiedy w trakcie zwiedzania wycieczka ta urozmaicana jest ciekawymi opowieściami o latarniach morskich, o ich historii i funkcjach, jakie niegdyś pełniły.

W tej części miasta jaką jest Darłówko, czeka na nas również wspaniała rozrywka, jaką zapewnia wodny park rozrywki czy Aquapark. Znajdziemy tutaj mnóstwo basenów, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych wczasowiczów. Baseny z falą, a nawet baseny z specjalnie wytyczonym miejscem do surfowania, co jest niebywałą atrakcją tego Aquaparku. Dodatkowo oczywiście masa zjeżdżalni o różnej długości, na których poziom adrenaliny sięga zenitu.

W Darłówku znajdują się również dwa pomniki, ważne miejsca dla mieszkańców miasta. Pierwszy pomnik poświęcony jest rybakom, którym morze odebrało życie- „Nie wrócili z morza”, oraz drugi pomnik jakim jest Skała Ekologów na której to znajdziemy tabliczki poświęcone tym, którzy o ekologię i środowisko dbali, walczyli i zasłużyli na to, by o nich pamiętać.

Druga część miasta Darłowo, to Racisław, który zwiedzić możemy we wschodniej części Darłowa. Bez wątpienia bardziej atrakcyjne jest Darłówko, które to jak już wspominaliśmy wcześniej, pełni funkcję turystyczną miasta. Racisław, to przede wszystkim ulica Racisław przy której znaleźć możemy noclegi oraz małe sklepiki.
Obecna nazwa miasta funkcjonuje od roku 1946, po wojnie nazw było kilka, jednak ostateczna nazwa, funkcjonuje do dziś.

Zabytki Darłowa

W Darłowie do zwiedzania mamy masę zabytków. Czeka na nas również ogrom atrakcji, szczególnie w sezonie letnim. Plaża i atrakcje z nią związane są bez wątpienia największą atrakcją miast nadmorskich. W sezonie letnim na plaży organizowane są różne imprezy sportowe, promujące aktywny wypoczynek, sport i zdrowy styl życia. Oczywiście nie brakuje również miejsc, gdzie w spokoju można oddać się urokom lata i w ciszy łapać każdy promień słońca, wdychając przy okazji morskie powietrze, które jak nie od dziś wiadomo, ma bardzo drogocenne właściwości i pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Duża zawartość jodu ma szczególny wpływ na drogi oddechowe, dlatego też szczególnie polecamy poranne wycieczki po darłowskiej plaży osobą zmagającym się z częstymi infekcjami górnych i dolnych dróg oddechowych.

Darłowo, to bardzo ciekawe miasto, godne obejrzenia. Wakacje tutaj z całą pewnością będą niezapomnianą przygodą, na co dowodem są tysiące turystów w sezonie letnim, którzy chętnie tutaj wracają.