Atrakcje dla dzieci w Karwi

Atrakcje dla dzieci w Karwi
fot.: Dreamywind / Wikimedia Commons CC BY-SA 3.0 PL
Można zatem korzystać do woli z oprowadzania nie tylko na koniu, ale i na kucyku, jazdy po terenie jak i wyjazdów na plażę.

Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki uwielbiają spędzać czas w towarzyskie zwierząt. Zwłaszcza „mądrych”, „empatycznych” przyjaciół, o których wiemy, że ich terapeutyczny wpływ na zdrowie małych pacjentów jest zbawienny. Takimi właśnie zwierzakami są na przykład konie. Będąc na wakacjach warto sprawdzić, czy w miejscu do którego się wybieramy jest stadnina, oferująca naukę jazdy konnej dla naszych pociech. Jest to wspaniała zabawa i rozrywka dla milusińskich, mile spędzony także czas ich rodziców oraz nauka przez zabawę na przykład troski o zwierzę i nie zapominajmy o samej przyjemności jazdy.

Jazda konna w Karwi i okolicach

W Karwi jak i w Jastrzębiej Górze oraz w Krokowej jest na szczęście taka możliwość. Można zatem korzystać do woli z oprowadzania nie tylko na koniu, ale i na kucyku, jazdy po terenie jak i wyjazdów na plażę. To nie lada gratka dla miłośników koni, bo jest to atrakcja niezwykle malownicza, tak jeździć konno brzegiem plaży, pośród spiętrzonych wód morskich i białego piasku. Scena jak z romantycznego filmu, a kto ich nie lubi i choć raz o nich nie marzył. W bliskiej okolicy naszej Karwi ma swoje miejsce Gospodarstwo Agroturystyczne RUMAK, dokładnie w Parszycach. Tutaj można jeździć konno pod czujnym okiem instruktora. Oferta ta obejmuje naukę jazdy dzieci, poczatkujących dorosłych, ale również osób zaawansowanych. Ponadto skorzystać można z jazdy konnej w terenie oraz jazdy bryczką pośród przepięknych nadmorskich krajobrazów.

Szukasz noclegów w Karwi? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Karwi

Atrakcyjna Karwia

Karwia – niegdysiejsza osada rybacka, która to z biegiem czasu zmieniła swój charakter na bardziej letniskowy, sprzyjający wczasowiczom uwielbiającym to miejsce. Choć Karwia jest małą wsią letniskową to posiada długi, bo około trzy kilometrowy dostęp do Bałtyku. Wielu Turystów uwielbia w Karwi urokliwe krajobrazy, białe, czyste plaże, wydmy oraz piękne, zielone, sosnowe lasy. Klimat sprzyjający spacerom, zdrowiu i aktywności fizycznej. Natomiast okolica Karwi to w całej swej okazałości również malownicze i wspaniałe miejsca. Jak na przykład Ostrowo, gdzie znajduje się chata zabytkowa, która pochodzi z wieku XVIII. W Ostrowie także zobaczyć można wieżę widokową z pięknym widokiem na Ziemię Pucką i na Bielawskie Błota. Poza tym wybija tutaj źródło naturalne, które ma swe miejsce w części zachodniej Kępy Ostrowskiej.

Legenda latarni morskiej w Rozewiu

Również w pobliżu Karwi zlokalizowane jest Rozewie ze słynną latarnią morską, a w niej Muzeum Latarnictwa Morskiego. Istnieje nawet pewna ciekawa legenda dotycząca tej właśnie latarni. Otóż w wieku XVII w bliskości Rozewia miał miejsce wypadek. Rozbił się statek pochodzący ze Szwecji i niestety nikt nie przeżył prócz córki kapitana. Uratował biedaczkę pewien rybak. Dziewczyna była zrozpaczona po stracie bliskich jej osób i postanowiła, że pozostanie w miejscu, gdzie morze pochłonęło jej ojca i jego załogę.

Każdej kolejnej nocy po swoją śmierć paliła ognisko na wzgórzu, by tym światłem ostrzegać innych żeglujących po tych wodach, by nie podzielili losu nieżyjących. Istnieje teoria, że ten szwedzki statek rozbił się o skałę, która wystaje z morza właśnie w okolicach Rozewia. Miejscowi mówią na tą skałę „czarci kamień” bądź „diabelska skała” i tutaj kolejne podanie. Ponoć pod ową skałą wystającą z morza siedzi sobie Belzebub i zatapia statki, które znajdą się w jego zasięgu. Diabelskie skały różnego pochodzenia są bardzo lubiane i często przytaczane w podaniach i legendach regionalnych. Skałom przypisuje się magiczne właściwości, które mają rzekomo zawdzięczać złym mocom wiedźm i diabłów.

Rezerwaty przyrody

Wspomniane już wcześniej Bielawskie Błota to miejsce, w którym są dwa rezerwaty florystyczne. Są to rezerwaty roślin: Woskownicy Bielawskiego Błota oraz Moroszka Bielawskiego Błota. Są to rzecz jasna rzadko występujące rośliny. Moroszka to rodzaj maliny, która w warunkach naturalnych rośnie w strefie borealno-arktycznej, a dokładniej w jej wilgotnych strefach. Natomiast Woskownica Europejska to również rzadko występujący gatunek, który ma charakter atlantycki. Jest to krzew torfowiskowy, osiągający wysokość 1,5 metra.

Dla aktywnych nordic walking

Nordic walking można oczywiście uprawiać w Karwi a także w pobliskiej Jastrzębiej Górze. Wytyczone są tutaj trzy trasy do uprawiania tego coraz popularniejszego rodzaju sportu. Trasy te maja różny stopień trudności po to, by każdy, nawet dopiero rozpoczynający przygodę z nordic walking mógł sprostać jej wymaganiom. Przez naszą Karwię przebiega najdłuższa z tych tras – trasa czarna, która to łączy się z trasami wytyczonymi w Jastrzębiej Górze. Jeśli chodzi o nordic walking to określa się to jako swoistą formę rekreacyjną, która to polega na energicznym marszu z kijkami, specjalnie do tego przeznaczonymi. Wymyślono go na potrzeby narciarzy biegowych, aby mogli ćwiczyć w każdych warunkach i przez cały rok. Stało się to w Finlandii w wieku XX. Porównując nordic walking do marszu bez użycia kijków, zwykły marsz wypada dość blado, bo nie angażuje aż tylu partii mięśni w treningu i nie odciąża innych.