XVIII Festiwal Pomuchla
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich Gości oraz Mieszkańców do odwiedzenia w tym dniu Łeby i wzięcia udziału w tym unikatowym na skalę europejską, rybnym święcie.
Gdzie?
Hala Sportowa
Tysiąclecia 11, 84-360 Łeba
Kiedy?
4 grudnia 2016 od 15:00 do 20:00
Organizator
Urząd Miejski w Łebie

4 grudnia, jak co roku, w Łebie rozpocznie się XVIII Edycja Festiwalu Pomuchla, czyli Festiwal Dorsza odbywający się podczas Odpustu św. Mikołaja. Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Łebie. Główne uroczystości odbędą się w Hali Sportowej przy ulicy Tysiąclecia 11.

Podczas festiwalu kupić będzie można wędzoną i świeżą rybę. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z promocyjnych stoisk wystawionych przez rybne przetwórnie. 4 grudnia, pomimo mroźnej aury, zapowiada się na naprawdę gorący dzień. Honorowy patronat nad imprezą objął Andrzej Strzechmiński - Burmistrz Miasta Łeby.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich Gości oraz Mieszkańców do odwiedzenia w tym dniu Łeby i wzięcia udziału w tym unikatowym na skalę europejską, rybnym święcie.

Szukasz noclegów w Łebie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Łebie

Harmonogram Festiwalu:
*godzina 13.00: w parafialnym kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia N.M.P. odprawione zostanie uroczyste nabożeństwo w ramach Odpustu świętego Mikołaja.
*godzina 15.00: w Widowiskowej Hali Szkoły Podstawowej imienia Adama Mickiewicza odbędzie się Kulinarny Festiwal, podczas którego trwać będzie jarmark rękodzieła.

Historia odpustu świętego Mikołaja, patrona ludzi związanych z morzem, sięga korzeniami do lokalnego kultu dorsza mającego początek w średniowieczu. Festiwal dorsza to świetne miejsce do zaprezentowania regionalnej i lokalnej kuchni, a także możliwość bezpłatnych prezentacji lokalnych punktów hotelarskich i gastronomicznych. Festiwal Pomuchla to głównie rozbudowany kulinarny konkurs, w trakcie którego prezentowane są przeróżne potrawy z dorsza przygotowywane w dwóch kategoriach: kuchnie restauracyjne oraz kuchnie domowe. Komisja jurorska pragnie nagrodzić autorów najsmaczniejszych potraw pieniężną nagrodą, która szacowana jest po tysiąc złotych w obu konkursowych kategoriach. W Jury pojawi się finalistka popularnego kulinarnego programu Masterchef Junior - Daria Kuczwalska.

Na odwiedzających czekają liczne atrakcje. Między innymi:

* bezpłatna degustacja potraw z dorsza,
* bezpłatna degustacja zupy rybnej,
* koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej z jednostki we Władysławowie,
* koncert zespołu The Trip Band,
* koncert Haliny Frąckowiak - piosenkarka i kompozytorka. Znana z takich przebojów jak: „Napisz proszę”, „Pogoda dla bogaczy”, „Papierowy księżyc”,
* gościnny występ Katarzyny Kobieli,
* rybackie pokazy patroszenia i filetowania dorsza,
* rybackie pokazy plecenia sieci,
* loteria przygotowana przez Caritas,
* zabawy i animacje dla dzieci w rytmach świątecznych przebojów,
* malowanie twarzy - zabawy dla milusińskich w strefie dziecięcej,
* wyróżnienie osób zasłużonych dla rybołówstwa,
* degustacja okolicznościowego, pysznego tortu.

XVIII Festiwal Pomuchla to rodzinna impreza, na którą zapraszamy wszystkich miłośników dobrej zabawy oraz smakoszy potraw z dorsza.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl