Eleni koncert
Rozmowa stała się pretekstem do wyrażenia przez Eleni opinii na temat życia, miłości, cierpienia, zdradziła również czytelnikom kilka aspektów jej rozmów z Bogiem.
Gdzie?
Namiot Scena Kulturalna
leśna 3, 84-360 Łeba
Kiedy?
12 lipca 2018 od 20:00
Za ile?
50 zł

Serdecznie zapraszamy na koncert Artystki znanej pod pseudonimem Eleni, który odbędzie się 12 lipca o godzinie 20:00 w Namiocie Sceny Kulturalnej w Łebie. Piosenkarka, Helena Dzokalub Tzoka, po ojcu Milopulos,urodziła się 27 kwietnia 1956 roku w Bielawie. Rodzice Eleni, Perykles oraz Despina Milopulos to greccy emigranci, którzy zadomowili się w Polsce początkiem lat pięćdziesiątych. Artystka ukończyła w Bielawie szkołę muzyczną na poziomie podstawowym i średnim, w klasie gitary. Kolejne kroki na ścieżce muzycznej, to debiut w szkolnej grupie Niezapominajki oraz w licealnej formacji Ballada.

Po zdaniu matury przyszedł czas na studencki zespół Hellen. Od roku 1975 zaangażowana była w grupę Prometheus, a pięć lat później weszła na ścieżkę kariery solowej. Pierwszy długogrający album nosił tytuł "Po słonecznej stronie życia". Eleni nagrała go z grupą Prometheus w 1977 roku. Artystka śpiewała piosenki, które pojawiły się w czołówce polskich wersji serii filmowych o Bouli i Pinokiu. Rok 2006 przyniósł zaszczytny jubileusz trzydziestolecia pracy artystycznej. Helena Dzokalub Tzoka wydała książkę zatytułowaną: "Nic miłości nie pokona". Książka wydana została pod egidą wydawnictwa "Edycja Świętego Pawła" w Częstochowie, w 2006 roku.

Książka to wywiad rzeka z ojcem Robertem Mirosławem Łukaszukiem pracującego dla Biura Prasowego reprezentującego klasztor jasnogórski. Rozmowa stała się pretekstem do wyrażenia przez Eleni opinii na temat życia, miłości, cierpienia, zdradziła również czytelnikom kilka aspektów jej rozmów z Bogiem. Realizując dziecięce propozycje stała się "Kawalerem Orderu Uśmiechu". A w roku 1996 została odznaczona zaszczytną Czerwoną Kokardką.To nie koniec nagród i wyróżnień. Początkiem roku szkolnego 2008/2009 Rada Miasta Bielawy przyznała artystce zaszczytny tytuł: Honorowy Obywatel Miasta Bielawy.

Szukasz noclegów w Łebie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Łebie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl