Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Tu mówi Szwejk! gościnnie na Scenie Kameralnej

Tu mówi Szwejk! gościnnie na Scenie Kameralnej
 
Jest to mężczyzna zajmujący się sprzedażą psów oraz byciem pucybutem porucznika Lukaša.
gdzie?Teatr Polski - Scena Kameralna
Świdnicka 28, 50-024 Wrocław
kiedy?22 listopada 2017 od 19:00
za ile?20 zł
organizatorTeatr Polski we Wrocławiu

Już w środę 22-go listopada 2017 roku, ugościmy na Scenie Kameralnej monodram, noszący tytuł: "Tu mówi Szwejk!". Monodram według Jaroslava Haška pochodzącego ze Studia Polskiego Teatralnego znajdujące się w Wilnie. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Sławomira Gaudyna.

Przedstawiamy zatem wesoły monodram, który ma swojego bohatera - Józefa Szwejka pochodzącego z Królewskich Vinohradów (Praga). Jest to mężczyzna zajmujący się sprzedażą psów oraz byciem pucybutem porucznika Lukaša. Przedstawienie zostało przyjęte przez publikę z wielkim entuzjazmem. Zatem nasz spektakl, tak jak utwór pisarza czeskiego, traktuje o absurdzie armii oraz o głupocie wojny. Pierwsze wrażenie przywodzi nam na myśl głupkowatego Szwejka, który jest zabawy i komiczny. Aktor natomiast wspaniale wręcz odtworzył rolę, a także potrafił łączyć prostoduszność z rubasznością, gadatliwość ze stoickim spokojem, jak również spryt z pogodą ducha swojej postaci, która skazana jest na przetrwanie wojny.

Autorem przedstawienia jest Jaroslav Hašek, wyreżyserował go natomiast i zajął się adaptacją: Sławomir Gaudyn. Józefa Szwejka gra Edward Kiejzik. Kierownikiem artystycznym jest Lilija Kiejzik. Muzyką i światłem zajmuje się Artur Armacki, a inspicjentem jest Ryszard Rotkiewicz. Bilety wstępu na przedstawienie kosztują 20 złotych. Rozpoczniemy o godz. 19:00, we wrocławskim Teatrze Polskim.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl