Ten Typ Mes & Emil Blef - koncert
Emil Blef i Ten Typ Mes po wielu latach znów się spotkają na jednej scenie w trakcie wspólnej trasy koncertowej.
Gdzie?
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
Kiedy?
3 października 2019 od 20:00
Za ile?
45 zł

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na dwa koncerty, tych dwóch jakże wyjątkowych raperów, podczas jednego wydarzenia! Już 3-go października 2019 roku, we wrocławskiej Sali Gotyckiej (Stary Klasztor), przy ulicy Purkyniego J. E. 1. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 45 złotych.

Emil Blef i Ten Typ Mes po wielu latach znów się spotkają na jednej scenie w trakcie wspólnej trasy koncertowej. Czy pamiętacie Państwo Flexxip? Jeśli tam, to wiecie jak było oraz jak teraz będzie, w trakcie koncertów hip-hopowców.

Piotr Szmidt, czyli Ten Typ Mes, który jest polskim raperem, wokalistą, producentem muzycznym, realizatorem nagrań, autorem tekstów, wydawcą oraz felietonistą. Na swoim koncie artysta posiada dziesięć płyt, a w tym 3 złote albumy. Został nominowany dwa razy do nagrody Fryderyka. Ostatni album rapera, wydany został w roku 2018, w marcu w całości wyprodukował go on sam. Jest to pierwszy przypadek w całej dyskografii Mesa, który odpowiada tak za teksty, jak również za warstwę muzyczną. "RAPERSAMPLER" to czysta pochwała prostoty, poza tym kontra wobec wielowymiarowej, czy niejednoznacznej "AŁA", rok 2016.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Specyfika płyty koresponduje z miejscem, w którym artysta mieszka, z bliskimi oraz rodziną Typa. Artysta powrócił na Wyględów (Warszawa), naoliwił swoje tryby, nabył sampler, a także rozpoczął zabawę, której zapis udostępnia właśnie światu. Hip-hopowiec jest założycielem wytwórni niezależnej płytowej, jak również producentem ubrań, pod nazwą: Alkopoligamia.com. Katalog wytwórni obejmuje łącznie więcej niż czterdzieści oficjalnych oraz nieoficjalnych wydawnictw, czy kilkanaście sezonowych kolekcji ubraniowych przeznaczonych dla kobiet oraz dla mężczyzn.

Emil "Blef" Wiśniewski jest znanym raperem i członkiem popularnej formacji Flexxip tworzonej razem z Piotrem Szmidtem, czyli Mesem. Wydali razem w roku 2004 płytę długogrającą, pod tytułem: "Fach". W roku 2008 wydał album solowy, pod tytułem: "Mam taką twarz, że ludzie mi ufają... Billing". Natomiast w tym roku, w marcu wydał EP konceptualne, pt.: "Przesunięcia", które zawiera osiem piosenek wyprodukowanych dzięki multiinstrumentaliście Andrzejowi "Fonai" Pieszakowi (Natalia Nikiel, Kinga Miśkiewicz, Ten Typ Mes) w stylu hip-hopowym, zawierająca elementy synth-popu. Pomimo muzycznego wpisania się w hip-hop tekstowa warstwa stoi tutaj w pewnej kontrze do treści, jakie kojarzone są z tym właśnie gatunkiem. Mając za cel perspektywę dojrzałego mężczyzny i ojca czwórki dzieciaków, artysta opowiada o szukaniu niezbędnego w życiu każdego z nas balansu, o walce z depresją, o rodzicielskie, gdzie ta rola sprowadza się do przeprowadzenia pociech przez pierwszy etap ich życia. Artysta ponad to rapuje o Przesunięciach, jak w tytule, czyli o jakże zaskakujących i nieprzewidzianych sytuacjach, które zdarzają się w życiu każdego z nas, zaburzających stabilność, a powrót do owej stabilności jest niezbędny na tym etapie życia artysty. Jest także częścią muzycznego projektu wydawnictwa Alkopoligamia: "Albo Inaczej", w granicach którego daje koncerty z artystami, jak między innymi: Krystyna Prońko, Krzysztof Zalewski, Andrzej Dąbrowski oraz Ralph Kamiński.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl