Spotkanie z Małgorzatą Rejmer "Błoto słodsze niż miód"

Spotkanie z Małgorzatą Rejmer "Błoto słodsze niż miód"
Jest to opowieść o krwawych buntach odbywających się w obozach pracy, o tragicznych w skutkach ucieczkach z zamienionego w bunkier kraju
Gdzie?
Biblioteka Manhattan
Aleja Grunwaldzka 82, 80-001 Gdańsk
Kiedy?
20 września 2019 od 18:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Biblioteka Manhattan

W granicach następnej edycji Tygodnia Demokracji Gdańsk zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na autorskie spotkanie z Małgorzatą Rejmer, połączone z promocją książki, pod tytułem: "Błoto słodsze niż miód". Ta pozycja dała autorce Paszport „Polityki”, kategoria Literatura.

Przedstawiamy Wam opowieść o udręczonym terrorem kraju, który płynie wprost od Envera Hoxhy - dyktatora, jaki uwierzył, że po zerwaniu sojuszu ze Związkiem Radzieckim, z Jugosławią oraz Chinami, Albania mogłaby się stać samowystarczalną komunistyczną twierdzą. O ludziach skazywanych codziennie na zesłanie, dlatego iż urodzili się w niewłaściwych rodzinach, albo szeptem, we własnych domach próbowali myśleć samodzielnie. Opowieść o krwawych buntach odbywających się w obozach pracy, o tragicznych w skutkach ucieczkach z zamienionego w bunkier kraju, o życiorysach ludzi, którzy zostali ofiarowani na ołtarzu raju ideologicznego oraz o tych, którzy zmiażdżyli je, nie zważając na jakiekolwiek konsekwencje.

Autorka układając opowieści swych bohaterów w chór jakże przejmujących głosów odsłania jedynie fragment z najczarniejszego okresu historii Albanii, a także zapisuje następną kartę w księdze upadających humanistycznych wartości XX wieku.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Przedstawiamy Państwu Małgorzatę Rejmer, która przyszła na świat w roku 1985. Jest pisarką, absolwentką studiów kulturoznawczych w granicach MISH UW. W roku 2009 wydała książkę, pod tytułem: "Toksymia" i otrzymała za nią nominacje do nagród: Towarzystwa Polskiego Wydawców Książek oraz Nagrody Literackiej Gdynia. W roku 2013 autorka opublikowała zbiór reportaży, pod tytułem: "Bukareszt. Kurz i krew". Otrzymała za niego Nagrodę od „Newsweeka” imienia Teresy Torańskiej, a także Nagrodę Literacką przeznaczoną dla Autorki Gryfia i Gwarancję Kultury od TVP Kultura. Nominowana była również do Literackiej Nagrody Nike, do Paszportu "Polityki" oraz Nagrody Bursztynowego Motyla. Publikowała, między innymi w: „Polityce”, „Dużym Formacie”, „Gazecie Wyborczej”, czy w „Herito”, jak również kilkunastu innych prasowych tytułach. Stypendystka Ministra Kultury oraz Dziedzictwa Narodowego i programu, o nazwie Młoda Polska od Narodowego Centrum Kultury. Pisarka mieszka w Tiranie, zaś rozmowę z nią poprowadzi Anna Burzyńska.

Zapraszamy Państwa serdecznie już 20-go września 2019 roku, do gdańskiej Biblioteki Manhattan, znajdującej się przy Alei Grunwaldzkiej 82. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 i jest bezpłatne.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl