Spotkanie "Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat"

Spotkanie "Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat"
Szukanie zupełnie nowych smaków w nowych miejscach jest najbardziej fascynującym zajęciem w trakcie podróżowania.
Gdzie?
Pub Podróżniczy Wędrówki
Podwale 37/38, 50-029 Wrocław
Kiedy?
16 października 2019 od 20:00 do 22:00
Za ile?
10 zł
Organizator
Pub Podróżniczy Wędrówki

Jaka z przypraw jest najstarsza? Która jest najdroższa? Czyżby Marco Polo z całą pewnością dotarł o Chin? Czemu wanilia nie owocowała przez dziesięciolecia poza Meksykiem? I jak w przeciągu wieków człowiek podrabiał przyprawy, co mu groziło za tego typu czyny? Na takie oraz wiele innych również nurtujących pytań w trakcie spotkania poznacie Państwo odpowiedzi. Spotkanie poprowadzi Jędrzej Majka - do zobaczenia.

Książka Jędrzeja Majki, pod tytułem: "Podróże za smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat", rok 2019, Kraków. Szukanie zupełnie nowych smaków w nowych miejscach jest najbardziej fascynującym zajęciem w trakcie podróżowania. Właśnie o tym traktuje książka autora. Opowiada w niej o wanilii, pieprzu, kardamonie, cynamonie, gałce muszkatołowej, czy innych przyprawach, bez jakich podróże straciłyby swój smak. Historia przypraw jest historią wypełnioną zwrotami akcji oraz intrygami, z ogromnym bogactwem w tle. Podróżnicy zdolni byli porzucić swoje dotychczasowe życie, wabieni zapachem przypraw, fortuny i sławy wyruszali w daleki i nieznany świat. Jak jest aromatyczny nasz świat, autor książki przekonał się osobiście pierwszy raz, kiedy to na początku wieku wpłynął do Bosforu statkiem. Okazało się bardzo szybko zresztą, iż Orient tworzą nie jedynie lasy minaretów, czy śpiew muezinów, lecz również zniewalający świat zapachów. Korzenny targ, znajdujący się w Stambule, który zwie się Targiem Egipskim, odmienił jego myślenie dotychczasowe o podróżach.

Na spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 16-go października 2019 roku, do wrocławskiego Pubu Podróżniczego Wędrówki, znajdującego się przy ulicy Podwale 37/38. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 10 złotych.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl