Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Sarakina Balkan Band oraz wirtuoz gadułki Peyo Peev z Bułgarii!

Sarakina Balkan Band oraz wirtuoz gadułki Peyo Peev z Bułgarii!
 
SARAKINA Balkan Band wraz z bułgarskim artystą Peyo Peev zaprezentują się na scenie umiejscowionej w samym sercu Starego Klasztoru
gdzie?Dziedziniec Starego Klasztoru
Purkyniego J. E. 1, 50-152 Wrocław
kiedy?22 września 2017 od 20:00
za ile?35 zł

Dziedziniec Starego Klasztoru stanie się niebawem przestrzenią zarezerwowaną dla ciekawego wydarzenia muzycznego. Już 22 września na scenie przy ulicy J. E. Purkyniego 1 pojawi się SARAKINA Balkan Band, a także Peyo Peev, wirtuoz gadułki z Bułgarii. Wspólnie wystąpią dla Państwa w Starym Klasztorze!

Publiczność Ethno Jazz Festiwalu z pewnością pamięta formację SARAKINA Balkan Band, która właśnie nagrała nowy album zatytułowany "Balkantron". Nagranie odbyło się przy udziale gościa specjalnego z Bułgarii - Peyo Peeva. Artysta jest wirtuozem gry na bułgarskich archaicznych skrzypcach zwanych gadułka.

SARAKINA Balkan Band wraz z bułgarskim artystą Peyo Peev zaprezentują się na scenie umiejscowionej w samym sercu Starego Klasztoru podczas koncertu w ramach cyklu Muzyka Świata Ethno Jazz Festiwal.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

PEYO PEEV to jeden z najpopularniejszych znanych bułgarskich gadułarzy. Jest absolwentem Akademii Tańca i Muzyki w Płowdiw. Występował wspólnie z Riverdance - światowej sławy show, a aktualnie pracuje jako solista w Narodowej Bułgarskiej Radiowej Orkiestrze Muzyki Ludowej. Artysta uczestniczy w przeróżnych projektach muzycznych. Współpracuje z Petarem Ralchevem,Theodosii Spassovem, Stoyan Yankulov. Z artystami tymi koncertował już w Stanach Zjednoczonych, w Europie oraz Japonii.

Wirtuozeria artysty, fenomenalne improwizacje jazzowe pozwalają spojrzeć na gadułkę z nieznanej perspektywy. Okazuje się, że gadułka to instrument o rzadko spotykanej barwie. Dzięki PEYO PEEV gadułka ukazana została w nowym blasku. Artysta jest także aranżerem oraz kompozytorem, który tworzy nową muzykę bułgarską. Stale przenosi tradycyjne pieśni w nowe przestrzenie harmoniczno-dźwiękowe.

Formacja SARAKINA to wyjątkowa grupa. Odnaleźć w niej można korzenie polskie, bułgarskie i czeskie. SARAKINA łączy bałkańskie rytmy z jazzem i folkiem. Aranżacje i kompozycje przepełnione są wpływami bułgarskiej muzyki, kraszone elementami improwizacji, które delikatnie przenoszą etniczne klimaty do wysublimowanej artystycznej muzyki. SARAKINĘ tworzą pasjonaci muzyczni, profesjonalni multiinstrumentaliści, którzy zawsze grają na oryginalnych instrumentach. W instrumentarium grupy odnaleźć można dudy, kaval, tupan, tamburę jak również akordeonie, klarnet i kontrabas.

22 września, o godzinie 20:00 na wrocławskiej scenie pojawią się:
bagpipes, accordion - Jacek Grekow,
clarinet, tambura - Jan Mlejnek,
double-bass - Mateusz Bielski,
vocal - Anna Klebus
oraz gość specjalny: Peyo Peev na gadulce.

Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl