Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

ODZIEMIENIE - wystawa i koncert

ODZIEMIENIE - wystawa i koncert
 
Ta wystawa i koncert to wypowiedź artystów, którzy różnią się, wydawałoby się, wszystkim. Wiek, płeć, miejsce, medium artystyczne - nie znajdą tu punktów wspólnych.
gdzie?Centrum Kultury Agora we Wrocławiu
Serbska 5a, 51-111 Wrocław
kiedy?6 października 2017 od 18:30
za ile?bezpłatnie
organizatorCentrum Kultury AGORA

Centrum Kultury Agora we Wrocławiu ma zaszczyt zaprosić na koncert muzyki improwizowanej Fryderyka Szulgita wzbogacony o live visuals w wykonaniu Grzegorza Leszczyńskiego. Impreza połączona jest z wystawą prac Darii Pietryki zatytułowaną "Na styku".

"Odziemienie" odbędzie się 6 października o godzinie 18:30 w Centrum Kultury w Warszawie przy ulicy Serbskiej 5a. Ta wystawa i koncert to wypowiedź artystów, którzy różnią się, wydawałoby się, wszystkim. Wiek, płeć, miejsce, medium artystyczne - nie znajdą tu punktów wspólnych. Jedyne co ich łączy to napięcie, które dostrzec można w sztuce. Napięcie, które pojawia się pomiędzy przemyślanymi i zaplanowanymi konstrukcjami a pięknem bezwarunkowym, naturalnością. Napięcie, które wynika -po prostu-ze swobody twórczej.

Każda sztuka preferuje i generuje prąd zmienny. Idzie za tym dowolność, a przewrotna natura napięcia nie jest podporządkowana nadrzędnym regułom. Dla Fryderyka Szulgita, muzyka, to pole do eksperymentów. Dla Darii Pietryki, malarki, to ucieczka od architektury funkcjonalnej, którą artystka zajmuje się na co dzień.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Połączenia równoległe, spajające muzykę i malarstwo pozwolą na wyjątkowe spędzenie wieczoru. Skłonią uczestników wydarzenia zarówno do ambitnej rozrywki, jak i koniecznej refleksji. Odziemienie to epizod kulturalny, dzięki któremu pozbyć się można obojętności, którą buduje rutyna. To wydarzenie, które znosi chwilowo grawitację i przynosi potężny ładunek wolności.

Będzie faza - to jest pewne!

Daria Pietryka to architektka oraz projektantka. Malarka ukończyła wrocławską Akademię Sztuk Pięknych oraz School of Architecture - wydział University College Dublin, a także Politechnikę Wrocławską. Malarstwo to dla niej odskocznia, często niewerbalny sposób komunikowania się ze światem zewnętrznym. Szczególnie interesuje ją ekspresja i nastrój, jaką wywołuje kolor. Obrazy Darii Pietryki snują opowieść o człowieku z perspektywy jego społeczne natury, która często pozostaje osamotniona. Aktualnie artystka mieszka oraz tworzy we Wrocławiu. To uczestniczka wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw prezentowanych w Krakowie, Wrocławiu oraz Dublinie.

Fryderyk Szulgit zasłynął jako gitarzysta oraz kompozytor. To absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Ukończył kierunek Jazzu i Muzyki Estradowej. Fryderyk Szulgit jest laureatem nagrody głównej, która otrzymał w 2016 roku podczas festiwalu we Wrocławiu Art Of Improvisation. Muzyk sprawnie porusza się wśród wielu gatunków muzycznych, od soulu przez hip-hop, aż po rock alternatywny, gdzie realizuje się wspólnie z formacjami The Pineal oraz Eugeniusz Kowalski. Muzyk czuje się doskonale w rewirach muzyki improwizowanej. Realizuje się w projektach z Spazebar, Uzuri Trio, P.Londra a także w solowych odsłonach.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl