Muzyczne Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem
Będzie to zatem niecodzienna okazja, żeby razem z jazzową wokalistką Karoliną Trybałą oraz pianistką Lorą Kostino podróżować w czasie po awangardowych latach dwudziestych
Gdzie?
Fundacja Bente Kahan - Synagoga pod Białym Bocianem / White Stork Synagogue
Pawła Włodkowica 7, 50-042 Wrocław
Kiedy?
21 lipca 2019 od 18:00
Za ile?
35 zł
Organizator
Fundacja Bente Kahan

Lato w naszej Synagodze pod Białym Bocianem jest corocznym festiwalem, który składa się z cyklu koncertów, podczas których występują artyści z kontynentu europejskiego i prezentują nie jedynie bogactwo muzyczne narodowych mniejszości, ale również wpływy klezmerskiej muzyki, czy też folkowej na inne style muzyczne, jak awangarda lub jazz. Podkreślanie waloru wielokulturowości Wrocławia oraz jakże zawiłych losów historycznych tego miasta przez koncerty ludzi posiadających różne korzenie, a także tradycje posiada szczególne znaczenie dla Dzielnicy Czterech Świątyń. Zatem muzyka to uniwersalny język, który każdy bez najmniejszego problemu może zrozumieć, ale w tym akurat projekcie zwrócono uwagę szczególną na język mowy - utwory są śpiewane w różnych europejskich językach, jak również w ladino i jidysz, czyli językach wymierających, co niesie dodatkową wartość słuchową.

Edycja tegoroczna rozpoczyna się już 21-go lipca 2019 roku, natomiast zakończy się 1-go września 2019 roku. Fundacja Bente Kahan serdecznie zaprasza Państwa na koncert, który zainauguruje festiwal. Już 21-go lipca, o godzinie 18:00 wystąpi Karolina Trybała i Ensemble CANNELLE (Shir-Ran Yinon, Lora Kostina, Athina Kontou) Rosja/Polska/Grecja/Izrael.

Będzie to zatem niecodzienna okazja, żeby razem z jazzową wokalistką Karoliną Trybałą oraz pianistką Lorą Kostino podróżować w czasie po awangardowych latach dwudziestych, czy po kabaretach znajdujących się w urokliwych kawiarenkach. Brzmienie lat dwudziestych oraz trzydziestych to piosenki śpiewane w Odessie i w centrach żydowskiej kultury, ale również w Warszawie, Paryżu, Berlinie w języku polskim, jidysz, a także po francusku, niemiecku, rosyjsku i po angielsku.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Projekt jest dofinansowywany ze środków Gminy Wrocławia. Bilety na koncert kosztują 35 złotych, zaczynamy o godzinie 18:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl