Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

MIASTOmovie /5 - sąsiedztwo

MIASTOmovie /5 - sąsiedztwo
 
Dyskusja dotyczyć będzie społecznej harmonii, która stabilnie opiera się na osobistej znajomości oraz bezpośrednich kontaktach.
gdzie?Kino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław
kiedy?17 października 2017
organizatorWrocławska Fundacja Filmowa

MIASTOekipa dokonała analizy tożsamości Wrocławia. Za wzór posłużyła analiza kondycji z 2016 roku. “Sąsiedztwo” to motyw przewodni MIASTOmovie #5. Aktualne hasła "lokalna społeczność", "budowanie relacji dobrosąsiedzkich" oraz "sąsiedzkie sieciowanie" nadają ton w dyskusji wokół współczesnej kondycji dobrego miasta. Aktualnie koncepcje życia w niewielkiej wspólnocie przeżywają renesans. Dzięki projektowi MIASTOmovie /5 można przyjrzeć się przeróżnym aspektom i wymiarom sąsiedztwa.

Z jednej strony to relacje, które tworzą się we wspólnocie jednego bloku lub całej spółdzielni mieszkaniowej, a nawet całego sporego osiedla, miasta. Dyskusja dotyczyć będzie społecznej harmonii, która stabilnie opiera się na osobistej znajomości oraz bezpośrednich kontaktach. Będzie także mowa o opresjach generowanych przez niewielkie społeczności, które pozwalają człowiekowi tylko na jedną pomyłkę. Są w tej stanowczości nieprzejednane.

Sąsiedztwa w ramach przestrzeni miejskiej stanowią wartość oraz wyzwanie. To również źródło napięć, a także powód kompromisów. W przeprowadzaniu krytycznych refleksji nad ideami sąsiedztwa pomagają odbiorcom, je zawsze debaty, filmy, artystyczne działania, a także spotkania z twórcami oraz ekspertami.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów MIASTOekipa. Widzimy się w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 19a-21, już 17 października!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl