Kult Akustik 2018 - koncert
Już od początków swego istnienia zespół wyróżniał się bardzo charakterystycznym i rozpoznawalnym dźwiękiem klawiszy oraz dętych instrumentów
Gdzie?
Wrocławskie Centrum Kongresowe - Sala Audytoryjna
Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
Kiedy?
13 kwietnia 2018 od 19:00
Za ile?
90 zł
Organizator
STODOŁA Centralny Klub Studentów Politechniki Warszawskiej

Po wielkim sukcesie serii tegorocznych koncertów, tak zwanych: "bez prądu", zespół Kazika Staszewskiego bardzo serdecznie Państwa zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej już akustycznej trasie. Zatem trasa Kult Akustik rok 2018 rozpoczęła się 9-go marca w Stodole. Zespół łącznie zaplanował aż dwanaście koncertów w dziewięciu miastach polskich. Po 12 miesiącach od zaczęcia się poprzedniej akustycznej trasy, która zresztą spotkała się z wielkim entuzjazmem ze strony publiczności, formacja kolejny raz zabierze swych fanów w nadzwyczajną podróż, żeby podczas niej mogli znowu usłyszeć, a także zobaczyć na własne oczy szczególne oraz zupełnie unikatowe oblicze grupy.

Kult jest polskim zespołem muzycznym, który przede wszystkim gra alternatywnego rocka. Został założony w roku 1982. Założycielem natomiast był Kazik Staszewski oraz Piotr Wieteska. Miało to miejsce w Warszawie, na podwalinach formacji Novelty Poland. Swych korzeni muzyka Kultu jednak upatruje w nowej fali, jak również w punku, ale posiada również elementy psychodelicznego rocka, nawet jazzu. Już od początków swego istnienia zespół wyróżniał się bardzo charakterystycznym i rozpoznawalnym dźwiękiem klawiszy oraz dętych instrumentów, jak również głosem i prowokacyjnymi, nie rzadko, tekstami Kazika, czyli wokalisty. Nagrali razem oraz wydali szesnaście płyt i zagrali setki koncertów.

W roku 2016, 18-go października ukazała się kolejna płyta, nosząca tytuł "Wstyd" (SP Records). Jest to obraz rzeczywistości polskiej, która jest widziana oczami właśnie wokalisty Kultu - Kazika Staszewskiego. Na płycie znajdują się piosenki, które zawierają w sobie społeczne odniesienia, jak również barwne opowieści muzyczne, jak na przykład: utwór, pt.: „Madryt”.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Na koncert zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 13-go kwietnia 2018 roku, do wrocławskiego Centrum Kongresowego - Sali Audytoryjnej, znajdującego się przy ulicy Wystawowej 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 90 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl