Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Koncert kolęd

Koncert kolęd
 
W repertuarze zespołu znajduje się około ośmiuset pozycji, które obejmują swoim zasięgiem muzykę całej Europy, od czasów średniowiecznych, po współczesną muzykę.
gdzie?Sala Wielka Stary Ratusz
Rynek, 50-107 Wrocław
kiedy?7 stycznia 2018 od 18:00

Cantores Minores Wratislavienses (Kameraliści Wrocławscy): Chór założony został dzięki E. Kajdaszowi, w roku 1966. Pod batutą dyrygenta obecnego, czyli Piotra Karpety znajduje się od roku 1991. Zmniejszono chór do dziewiętnastu śpiewaków, aby zgodnie z ustalonymi z góry tendencjami wykonawczymi móc zaprezentować muzykę pochodzącą z dawnych epok. Artyści również występują w składach mniejszych, a mianowicie od czterech do dwunastu osób, prowadzą współpracę z z innymi formacjami w kraju oraz poza jego granicami. Występują również w roli solistów. W repertuarze zespołu znajduje się około ośmiuset pozycji, które obejmują swoim zasięgiem muzykę całej Europy, od czasów średniowiecznych, po współczesną muzykę.

Grupa dała około 2500 koncertów, dokonała więcej niż 100 nagrań telewizyjnych, radiowych oraz płytowych (około 40 krążków, występowała na wielu festiwalach, miedzy innymi aż 36 razy na Wratislavia Cantans Festiwal. W roku 2007 nagrali album z cyklu zwanego Musica Claromontana, na którym znalazły się utwory Józefa Elsnera. Płyta ta otrzymała nominacje do Fryderyka w roku 2007. Ostatnie lata to czas, kiedy zespół występował, na przykład na festiwalach: Gaude Mater, Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova, czy też Legnica Cantat. Nagrali również kolejne albumy.

Na koncert zapraszamy zatem bardzo serdecznie już 7-go stycznia 2018 roku, do wrocławskiej Sali Wielkiej w Starym Ratusz. Zaczynamy o godzinie 18:00.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl