Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Kazik Staszewski & Kwartet ProForma - koncert

Kazik Staszewski & Kwartet ProForma - koncert
 
Kazik & Kwartet Proforma to jedyny kwartet na terenie Polski, a pewnie i na świecie, w skład którego wchodzi aż pięć osób.
gdzie?Sala Koncertowa Radia Wrocław im. Jana Kaczmarka - TV Wrocław
Al. Karkonoska 8, 53-015 Wrocław
kiedy?10 lutego 2018 od 19:00
za ile?95 zł

Sala Koncertowa Radia Wrocław imienia Jana Kaczmarka stanie się areną ciekawego wydarzenia muzycznego. Już 10 lutego o godzinie 19:00 na scenie przy alei Karkonoskiej 8 we Wrocławiu pojawi się artysta, który nie wymaga szczególnych zapowiedzi - Kazik Staszewski! Artysta pojawi się w asyście Kwartetu Proforma.

Kazik & Kwartet Proforma to jedyny kwartet na terenie Polski, a pewnie i na świecie, w skład którego wchodzi aż pięć osób. Formacja koncertuje bazując przede wszystkim na utworach autorskich. Od samego jednak początku Kwartet sięga do twórczości Jacka Kaczmarskiego, tria: Gintrowski-Kaczmarski-Łapiński oraz twórczości Stanisława Staszewskiego,które doczekały się ciekawych i charakterystycznych aranżacji.

Formacja wykonuje również utwory autorstwa Georgesa Brassensa, które prezentują w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego. Wśród inspiracji pojawił się również dorobek Nicka Cave`a oraz Toma Waitsa, w tłumaczeniach autorskich Przemysława Lembicza. Cecha charakterystyczna kwartetu to bogate i ciekawe aranżacje, a w nich oprócz podstawowego instrumentarium pojawiają się również takie instrumenty, jak: kontrabas, mandolina, akordeon, wszelkie instrumenty perkusyjne, a od sześciu lat sama perkusja. Artyści tworzący Kwartet komponują muzykę do liryków Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Krzysztofa Gajdy, Jacka Kaczmarskiego. Formacja działa prężnie już od trzynastu lat.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

W tym czasie zagrali aż sześćset koncertów na polskich i zagranicznych scenach (Ukraina, Niemcy). Kwartet pochwalić się może występami u boku: Renaty Przemyk, Kazika Staszewskiego, Jacka Bończyka, Przemysława Gintrowskiego, Kuby Sienkiewicza, Mirosława Czyżykiewicza, Dra Yry, Grzegorza Tomczaka, Zespołu Reprezentacyjnego oraz samego Boba Geldofa. W planach zespół ma rejestrację jednego ze wspólnych występów oraz edycję albumu. Aktualnie Kwartet posiada już nagrany i wydany we własnym zakresie materiał pełnowymiarowy, zatytułowany "Biały Dwór". Album zawiera oprócz studyjnych wersji, także spory fragment jednego z wymienionych wyżej koncertów. Koncert ten miał miejsce w Kołobrzegu. Warto nadmienić, że w ostatnich miesiącach dyskografia formacji wzbogaciła się o singiel, który zawiera trzy kawałki. Singiel nosi tytuł "Śmierć nie jest końcem" i stanowi zapowiedź kolejnego pełnowymiarowego albumu.

Na scenie Sali Koncertowej Radia Wrocław, 10 lutego pojawią się: Przemysław Lembicz (śpiew i gitara), Wojciech Strzelecki (gitara basowa, śpiew, kontrabas), Piotr Lembicz (gitary), Marcin Żmuda (śpiew oraz instrumenty klawiszowe), Marek Wawrzyniak (perkusja) oraz Kazik Staszewski (śpiew). Serdecznie zapraszamy!

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl