Ethno Jazz Festival: KAGYUMA - koncert
KAGYUMA to grupa składająca się z 4-ech bardzo energetycznych kobiet. Ich wspólna misja to wciągnięcie słuchaczy do świata eterycznych dźwięków, które są dopełnione ciszą.
Gdzie?
Klub Muzyczny Stary Klasztor
Purkyniego J. E. 1, 50-155 Wrocław
Kiedy?
14 listopada 2018 od 20:30
Za ile?
30 zł

Ethno Jazz Festival bardzo serdecznie zaprasza Państwa już 14-go listopada 2018 roku, do wrocławskiego Klubu Stary Klasztor, znajdującego się przy ulicy Purkyniego J. E. 1. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:30, a bilety wstępu kosztują 30 złotych. Odbędzie się wówczas koncert formacji KAGYUMA, która uważana jest za jedną z najciekawszych na polskiej scenie muzyki world.

KAGYUMA to grupa składająca się z 4-ech bardzo energetycznych kobiet. Ich wspólna misja to wciągnięcie słuchaczy do świata eterycznych dźwięków, które są dopełnione ciszą. Główny źródłem ich inspiracji jest jazzowa muzyka, minimalizm, etniczna oraz skandynawska muzyka, zaś głównym środkiem wyrazu jest głos połączony z bardzo różnorodnym instrumentarium. Formacja wykorzystuje różne wokalne techniki, które pozwalają na kreowanie nowego i bogatego muzycznego świata.

Na swoim koncie artystki mają sukcesy, w miejscach, jak między innymi: Teatr Rampa, znajdujący się w Warszawie, Teatr Muzyczny Capitol, znajdujący się we Wrocławiu, w granicach III Festiwalu, pod nazwą: "Muzyka Na Pograniczu", miasto Sanok, podczas trzydziestego siódmego Przeglądu Piosenki Aktorskiej, miasta we Wrocław, na Festiwalu, o nazwie: Malta w Poznaniu, podczas Festiwalu Slot Art, rok 2017 w Lubiążu, na festiwalu filmowym, pod tytułem: Dwa Brzegi, Kazimierz Dolny, na Starym Rynku poznańskim, w granicach "Kulturalny Stary Rynek".

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

To laureatki licznych festiwali, między innymi: Nagroda Specjalna od Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, Nowy Dwór Mazowiecki, rok 2017, Festiwal NOFFA, Pierwsza nagroda dwudziestego Ogólnopolskiego Konkursu, pod nazwą: "Pamiętajmy o Osieckiej", rok 2017, Warszawa, Druga nagroda na Festiwalu, pod nazwą: Muzyczna Jesień - Międzynarodowe Muzyczne Konfrontacje - Grodków, rok 2016, Nagroda "TRYTON" - największa osobowość artystyczna czterdziestego szóstego Festiwalu FAMA, rok 2016, ponad to są finalistkami Festiwalu Twórczości Artystów Niezapomnianych Polskich, pod nazwą: "Pejzaż bez Ciebie", rok 2016, miasto Toruń, finalistki trzydziestego siódmego Przeglądu Aktorskiej Piosenki, Wrocław, rok 2016, Główna Nagroda szóstego Festiwalu Ballady oraz Piosenki Filmowej, Toruń, rok 2015, Grand Prix 16-go Ogólnopolskiego Festiwalu Interpretacji Aktorskiej Piosenki, Bydgoszcz, rok 2015, Grand Prix drugiego Międzynarodowego Festiwalu, pod nazwą: Muzyka na Pograniczu, miasto Sanok, rok 2015, Nagroda na szóstym Przeglądzie Filmowej oraz Musicalowej Piosenki, Wrocław, rok 2015. W roku 2017, w grudniu formacja wydała swoją debiutancką EPkę z muzyką autorską, którą Gazeta Wyborcza wyróżniła WARTO 2018, która to nagroda jest przyznawana najbardziej obiecującym artystom młodego pokolenia. Piosenki zespołu są grane, między innymi w Radiowej Trójce, a także w innych regionalnych rozgłośniach.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl