Ethno Jazz Festival: FANFARE CIOCĂRLIA (Rumunia) - koncert

Ethno Jazz Festival: FANFARE CIOCĂRLIA (Rumunia) - koncert
Wieczory bałkańskie z energiczną muzyką taneczną, która grana jest na żywo przez najwspanialsze grupy stały się wizytówką klubu Stary Klasztor.
Gdzie?
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
Purkyniego J. E. 1, 50-150 Wrocław
Kiedy?
18 stycznia 2019 od 20:00
Za ile?
45 zł

Fanfare Ciocărlia - to legendarna już orkiestra dęta bałkańska, która wraca do miasta Wrocław, by dać koncert. Wydarzenie odbędzie się już 18-go stycznia 2019 roku, we wrocławskiej Sali Gotyckiej Starego Klasztoru, znajdującej się przy ulicy Purkyniego J. E. 1. Startujemy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 45 złotych.

Wieczory bałkańskie z energiczną muzyką taneczną, która grana jest na żywo przez najwspanialsze grupy stały się wizytówką klubu wrocławskiego, o nazwie: Stary Klasztor. Zatem, 18-go stycznia zaprezentuje się tutaj pochodzący z Rumunii zespół FANFARE CIOCĂRLIA. Jest to jedna z ważniejszych orkiestr dętych bałkańskich i główny rywal samej Boban Marković Orchestra Balkan Brass Battle! Idealna wręcz propozycja na szaleństwo karnawałowe w rytmach bałkańskich - więc zaznaczcie to Państwo w swoich kalendarzach.

Fanfare Ciocărlia jest dwunastoosobową orkiestrą dętą, pochodzącą z położonej w Rumunii północnej wiosce, o nazwie: Zece Prăjini. Zespół zaczynał jako bardzo swobodne zgromadzenie muzyków, którzy grali okazjonalnie po weselach oraz chrzcinach. W roku 1996, dokładniej w październiku inżynier niemiecki od dźwięku oraz producent nagraniowy nazwiskiem Henry Ernst przyjechał do Zece Prăjini. Przekonał on muzyków, by Ci utworzyli formację objazdową. Przyjęli oni wówczas nazwę Fanfare Ciocarlia, co oznacza: Fanfare - słowo rumuńskie, ale pochodzące z języka francuskiego, oznaczające orkiestrę dętą, zaś Ciocarlia oznacza w języku rumuńskim skowronka.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Od czasu, kiedy Henry Ernst ich odkrył i został ich menadżerem, formacja zagrała więcej niżeli tysiąc koncertów, w więcej niż pięćdziesięciu państwach na całej kuli ziemskiej. Słowem odnieśli wielki sukces, który pozwolił im zwiedzić świat i wypromować się.

Fanfare Ciocarlia są zakorzenieni w austriackich oraz oraz tureckich orkiestr wojskowych tradycjach, ale odnajdziemy również inne instrumenty, jak na przykład: trąbki, klarnety, tuby barytonowe czy tenorowe, saksofony, perkusję oraz bęben. Teksty do ich piosenek są pisane w języku rumuńskim, a także w romskim. Natomiast ich styl wywodzi się przede wszystkim z romskiej i rumuńskiej muzyki ludowej tanecznej, ale słyszalne są także wpływy bułgarskie, tureckie, macedońskie i serbskie. Swą wielką popularność zawdzięczają dźwiękom szybkim i energetycznym, prędkim solówkom granych na klarnetach, trąbkach i saksofonach (czasami 200 bitów/minutę), skomplikowanym rytmom. Są również znani z tego, iż w trakcie ich koncertów nie zdarza im się korzystać z żadnych zapisów nut. Na scenie zaś grają na starych oraz poobijanych instrumentach.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl