Dzieciuki-koncert
Muzycy formacji grają punk-folk, sami jednak wywodzą się z różnych formacji undergroundowych.
Gdzie?
Klub Muzyczny Stary Klasztor
Purkyniego J. E. 1, 50-155 Wrocław
Kiedy?
8 maja 2019 od 20:00
Za ile?
20 zł

Dzieciuki - grupa punk-folk z Białorusi już niebawem zagra w Starym Klasztorze!

Zapraszamy Państwa serdecznie już 8.05.2019 roku do Wrocławia do Klubu Muzycznego Stary Klasztor na niesamowity koncert zespołu folk-punkowego o nazwie "Dzieciuki". Grupa pochodzi z Białorusi. Wrocławski koncert, to część trasy koncertowej promującej nowy krążek grupy "Radio Harodnia". Zespół powstał w roku 2012 w Grodnie, muzycy grają punk-folk, sami jednak wywodzą się z różnych formacji undergroundowych. Na swoim koncie mają dwie płyty: pierwsza pod tytułem "Haradzieński Harmidar" z roku 2014, zaś druga "Recha" na rynku muzycznym pojawiła się dwa lata później.

W większości teksty piosenek poświęcone są Białorusi i jej historii. Grupa stara się wykorzystać każdą okazję, dzięki której mogą zagrać dla białoruskich fanów,co niestety nie jest możliwe nazbyt często. Częściej możemy usłyszeć ich za granicą, ze swoimi koncertami odwiedzili między innymi Czechy, Austrię, Słowację, Węgry, Niemcy, Litwę, Ukrainę, Łotwę, grają również oczywiście dla polskich fanów. W Polsce koncertowali już około 50 razy. Dość popularna w Polsce jest wykonana przez nich interpretacja utworu pod tytułem "Czarny Chleb i Czarna Kawa", w języku białoruskim: "Čorny chleb i harbata"- Jerzego Filasa oraz piosenka z ostatniego albumu zatytułowana "Tadevuš Kasciuška". Zespół "Dzieciuki" razem z pochodzącą z Krakowa formacją "Hańba" stworzyli muzyczny projekt o nazwie "Hańbuki".

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Grupę zagrała na wielu polskich festiwalowych scenach, między innymi grali podczas Festiwalu Rock na Bagnie, Sever Rock w Węgorzewie, Basowiszcza, Cieszanów Rock Festiwal, Solidarni z Białorusią, Jeżowe Rock Festiwa czy Basowiszcza, a także na Ukrainie podczas Taras Bulba Festiwal, grali na niemieckim Nustocku i dwóch festiwalach na Białorusi: Naš Fest oraz Chavajsia ŭ Bulbu.

Serdecznie zapraszamy! Cena biletu: 20 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl