DakhaBrakha 4.3 - koncert
DakhaBrakha to fenomenalny wręcz, kwartet ukraiński, który zaprezentuje Wam swą nieoczywistą muzykę oraz rewelacyjne show!
Gdzie?
Zaklęte Rewiry
Krakowska 100, 50-427 Wrocław
Kiedy?
4 marca 2019 od 19:00
Za ile?
89 zł

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich fanów etno-chaosu! Zespół DakhaBrakha ma zamiar wystąpić przed Wami już 4-go marca 2019 roku, we wrocławskich Zaklętych Rewirach, znajdujących się przy ulicy Krakowskiej 100. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 89 złotych.

DakhaBrakha to fenomenalny wręcz, kwartet ukraiński, który zaprezentuje Wam swą nieoczywistą muzykę oraz rewelacyjne show! DakhaBrakha jest kwartetem pochodzącym z Kijowa i grającym muzykę w stylu world music, chociaż sami określają swoją twórczość mianem etno-chaosu. Formacja powstała w roku 2004 w Centrum Sztuki Współczesnej (Kijów DAKH).

DakhaBrakha sięgają w swojej twórczości nie jedynie po pieśni ludowych, które pochodzą z różnorakich regionów ukraińskich, ale także poszukują inspiracji od Afryki po samą Australię. Grupa jest znana ze świadomego eksperymentowania instrumentami z całej kuli ziemskiej, a przez to muzyka zespołu jest unikatowa i niepowtarzalna. Za tym podążają fantastyczne wręcz występy na żywo.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Natomiast nazwa formacji pochodzi od słów staroruskich даха oraz браха, co oznacza: „dawać” oraz „brać”. W składzie znajdują się: Marko Halanevych - wokal, a także tabla, darbuka, akordeon i didgeridoo; Iryna Kovalenko ‒ wokal, bęben basowy, djembe, akordeon, instrumenty perkusyjne, zgaleyka, bugay, klawisze; Olena Tsibulska - wokal, a także bęben basowy oraz perkusyjne instrumenty; Nina Garenetska - wokal, bęben basowy, wiolonczela. Pomysłodawca zespołu czuwa zaś nad całością projektu i jest to reżyser, nieco awangardowy Vladyslav Troit-skyi. Właśnie dzięki niemu występy zespołu są takim świetnym widowiskiem wizualnym.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl