Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Agnes Obel- koncert fortepianowy

Agnes Obel- koncert fortepianowy
 
Gdyby nie portal Myspace, tak szybko nie odkryto by jej wielkiego talentu.
gdzie?Wrocławskie Centrum Kongresowe - Sala Audytoryjna
Wystawowa 1, 51-618 Wrocław
kiedy?30 maja 2017
za ile?129 zł

Agnes Obel, pochodzi z Danii, od 6 roku życia gra na fortepianie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż rodzice Agnes również mają związek z muzyką. Jest mama była muzykiem, słynęła z błyskotliwości, natomiast tata kolekcjonował egzotyczne instrumenty, stąd zamiłowanie do muzyki, które narodziło się w małej dziewczynce, ponieważ sztuka w ich domu była wciąż obecna. Artystka miała bardzo dużo inspiracji, szwedzki jazzowy pianista Jan Johansson a także bardziej popularni wykonawcy, tacy jak na przykład: PJ Harvey, Roy Orbison, Joni Mitchell czy Claude Debussy.

Gdyby nie portal Myspace, tak szybko nie odkryto by jej wielkiego talentu. Jej pierwszy album ukazał się w 2010 roku, nazywał się "Philharmonics", zyskał wielkie uznanie w Danii na co dowodem jest pięciokrotna platyna, którą się pokrył. W innych krajach Europy, również został przychylnie odebrany, a dowodem na to są platynowe płyty w Belgii oraz we Francji, a także złota płyta w Holandii.

Obel ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Bardzo udany był dla niej rok 2011, kiedy to została zdobywczynią 5-ciu nagród w różnych kategoriach na Danish Music Awards. Nagrodzono ją za najlepszy album, najlepsze wydawnictwo pop, debiutancki album a także nagrodzono w kategorii najlepsza artystka roku i kompozytor. To wielkie osiągnięcie.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Jej drugi album na rynku muzycznym pojawił się z końcem oku 2013. Album pod tytułem "Aventine" uzyskał tytuł platynowej płyty we Francji oraz złotej płyty w Danii jak i w Belgii. Po takim sukcesie Agnes Obel doceniono w całej Europie, ale również w Wielkiej Brytanii w USA, Kanadzie. Dotarła ze swoim wyjątkowym przekazem bardzo daleko, dla niej granice przestały istnieć.

Trzeci album artystki miał premierę w 2016 roku, nosi nazwę "Citizen Of Glass". W trakcie premiery nowej płyty, Obel pojawiła się również w stolicy Polski w Warszawie, jej koncert wyprzedał się do ostatniego biletu.

W 2017 roku Obel pojawi się w Polsce na dwóch koncertach. 30 maja pojawi się we Wrocławskim Centrum Kongresowym - Sala Audytoryjna, a ostatniego maja wystąpi w Łodzi.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl