Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY

8. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY
 
Nagroda wynosi dwadzieścia tysięcy złotych! Fundatorem zaś jest Prezydent Wrocławia, a jedynym warunkiem przy jej odbiorze, jest to żeby przeznaczyć pieniądze na wydanie następnej książki.
gdzie?Galeria w budynku Dworca Wrocław Główny
Marszałka Józefa Piłsudskiego 105, 50-085 Wrocław
kiedy?26 maja 2017
za ile?bezpłatnie
organizatorWrocławski Dom Literatury

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie na ósme już Targi Książki przeznaczone dla młodzieży i dzieci, o nazwie: "Dobre Strony", które odbędą się miedzy 26 a 28 maja roku 2017. Organizatorem wydarzenia jest Dom Literatury, znajdujący się we Wrocławiu. Od ośmiu lat odbywające się Targi, mają miejsce na przełomie miesiąca maja i czerwca, i tym samym łączą się z Dniem Dziecka, tak wyczekiwanym przez wszystkich milusińskich.

Głównie czekamy na dzieci, młodzież, ale również ich nauczycieli oraz rodziców. Edycja pierwsza imprezy odbyła się w roku 2009. Tego roku zaś "Dobre Strony" umiejscowiono w galerii, którą wcześniej odrestaurowano, w budynku należącym do Dworca Głównego Wrocław. Wydarzeniu towarzyszy rozbudowany program, jak na przykład:

* spotkania z ilustratorami oraz autorami,
* książkowe premiery,
* warsztaty literackie, edukacyjne i plastyczne,
* zajęcia kreatywne z animatorami,
* konkursy,
* spektakle oraz wystawy.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Targi są również prestiżowym konkursem, o nazwie: "Dobre Strony", który kierujemy do publikujących książki wydawców. Są to książki, rzecz jasna, dla dzieci oraz dla młodzieży do szesnastu lat. Nagroda natomiast przyznawana jest za pierwszy raz wydaną w kraju książkę, w 2-óch kategoriach:

* Książka przeznaczona dla dzieci
* Książka przeznaczona dla młodzieży

Nagroda wynosi dwadzieścia tysięcy złotych! Fundatorem zaś jest Prezydent Wrocławia, a jedynym warunkiem przy jej odbiorze, jest to żeby przeznaczyć pieniądze na wydanie następnej książki.

Także od lat sześciu stały element programu naszych Targów książki to konkurs ogólnopolski, przeznaczony dla młodzieży oraz dla dzieci, pod tytułem: " A to moja bajka właśnie...". To konkurs na napisanie baśni lub bajki autorskiej. Cieszy się on wielkim powodzeniem, a świadczy o tym fakt, że w roku 2016 nadesłanych było więcej niż sześć tysięcy prac. Laureaci konkursu otrzymują nagrody rzeczowe oraz dyplomy, ale najważniejszą dla nich nagrodą jest to, że napisane przez nich bajki zostaną wydane jako książki.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl