Baza noclegowa w Mielnie
fot.: Marcin Kargol / Wikimedia Commons CC BY 2.0
Mielno w rankingu pokonało między innymi Sopot, Szklarską Porębę czy także Karpacz, uplasowało się na bardzo dobrej, piątej pozycji.

Gmina Mielno, to jedno z najbardziej atrakcyjnych kąpielisk nad Morzem Bałtyckim. Co roku tłumnie przybywają tutaj turyści, pragnący skorzystać z morskich kąpieli. Na turystów czekają piękne, pieczyste plaże, morski mikroklimat oraz piękny krajobraz wydmowy terenów nadbrzeżnych, lasy, wszystko to, kusi swą atrakcyjnością. W gminie Mielno istnieją doskonałe warunki do klimatoterapii, a wszystko to, dzięki sprzyjającym warunkom biofizycznym środowiska i leczniczemu wpływowi morza. Klimatoterapia natomiast, jest działem fizjoterapii, jest stosowana w leczeniu uzdrowiskowym, wykorzystuje do tego naturalne czynniki klimatu, takie jak: czystość powietrza, temperatura czy ciśnienie atmosferyczne.

Mielno w TOP 20

Do ważnych informacji dotyczących Mielna na pewno należy ta, iż gmina Mielno znalazła się na liście dwudziestu najpopularniejszych miejscowości w kraju, tych, które są najchętniej wybierane przez turystów. Mielno w rankingu pokonało między innymi Sopot, Szklarską Porębę czy także Karpacz, uplasowało się na bardzo dobrej, piątej pozycji. Według ankietowanych zarówno piękne plaże, atrakcyjne kąpielisko, piękny krajobraz jak mała liczba mieszkańców, spowodowały, że właśnie Mielno wybrali, jako miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku.

Szukasz noclegów w Mielnie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Mielnie

Turyści chwalą sobie także czystą wodę i bezpieczne plaże, co jest ważne szczególnie dla tych, którzy nad morze wybierają się z dziećmi. Dodatkową atrakcją w Mielnie, jest wspaniałe nadmorskie jezioro Jamno, nad który równie tłumnie może spotkać turystów. Jezioro Jamno, jest jeziorem przybrzeżnym, odciętym od Morza Bałtyckiego mierzeją. Warto dodać, że Jamno pod względem powierzchni zajmuje 9 miejsce w Polsce, co jest już bardzo wysoką pozycją. W Jamnie dominują takie gatunki ryb jak na przykład: leszcz czy sandacz, ale spotkać tutaj można także szczupaka pospolitego, karasia czy płoć. Do jeziora wpływają dwie rzeki, a są to rzeka Dzierżęcinka oraz rzeka Unieść, a także Kanały: Dobiesławiec i Łabusz.

Baza noclegowa Mielna

W Mielnie obiekty SPA mają bardzo szeroką ofertę dla wczasowiczów. Aż trudno uwierzyć, że tak mała gmina, ma tak wiele do zaoferowania, czyniąc tym samym Mielno bardzo atrakcyjną urlopową przystanią. Szczególnie spodoba się to kobietom, bowiem jak wiadomo nie od dziś, każda kobieta chętnie odda się przyjemnościom, które dają pobyty w SPA. Do najbardziej atrakcyjnych z cała pewnością zaliczyć możemy Royal Park Hotel SPA, który spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Jest to luksusowy hotel i kompleks wypoczynkowy z bardzo bogatą ofertą dla swoich klientów, stylowa restauracja, Instytut SPA & Wellness oraz Centrum Konferencyjne otwarte są przez cały rok.

Ciekawą ofertą wypoczynkową dysponuje także Ośrodek Rehabilitacyjno- Wczasowy „Sofra”, położony w Mielnie- Unieściu, odległym 100 metrów od Bałtyku i 250 metrów od jeziora Jamno. Otoczenie jest równie urokliwe, bowiem jest to piękna plaża, otoczona urokliwą zielenią. Pozwala to turystom swobodnie plażować, natomiast zimą czy jesienią daje możliwość ze swobodnego korzystania z dobrodziejstw klimatu, na przykład z morskiego powietrza z dużą zawartością dobroczynnego jodu.

W centrum Mielna znajduje się również Hotel Wellness & SPA Unitral, jest to jedyny hotel nad morzem, posiadający basem z wodą z Morza Martwego. Na tej części wybrzeża, to także jeden z najbardziej nowoczesnych i atrakcyjnych obiektów. Hotel ma wspaniała ofertę dla swoich klientów przez cały rok. Skorzystać możemy z zabiegów SPA, z zajęć rehabilitacyjnych, kąpieli w basenie, z zajęć sportowych i innych atrakcji, które zapewnia bardzo miła i profesjonalna obsługa hotelowa. Na mieleckich turystów czeka bardzo bogata oferta noclegowa. Do dyspozycji gości są hotele, jest to opcja dla wymagających, lubiących luksus, bo komfortu i zadowolenia na pewno nie zabraknie, kiedy skorzystamy z oferty mieleckich pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych czy pokoi gościnnych.

Atrakcje w Mielnie

Ciekawą atrakcją turystyczną jest droga z Mielna do Mielenka, zwana Aleją lipową- biegnie ona wśród alei ponad 150-letnich lip. Wiosną czy latem jest tu co podziwiać, ale szczególnie jesienią stare drzewa prezentują się pięknie, tworząc urokliwy klimat na 2-kilometrowej trasie z Mielna do Mielenka. Kiedy zła pogoda zepsuje nam plany związane z plażowaniem, Mielno dysponuje pięcioma krytymi basenami na terenie różnych obiektów, tj.: Hotel Royal Park, Dom wczasowy „Albatros”, Unitral Medical SPA, Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy „Syrena”, Dworek Morski.

W okresie letnim można oczywiście skorzystać z jednej z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych nad morzem, czyli wyprawa statkiem. W 45 minutowy rejs po jeziorze Jamno, zabierze nas statek wycieczkowy „Mila”. Jest to jedna z ulubionych atrakcji małych turystów. Każdy maluch po rejsie dostaje dyplom, który niezmiernie cieszy! Dla wszystkich, którzy Mielna osobiście zwiedzić nie mogą, polecamy streaming z kamery na żywo, gdzie możemy do woli oglądać mielecką plażę. Wiadomo, Mielno na żywo wygląda zdecydowanie piękniej, dlatego zachęcam do wycieczki właśnie tam!