76. Tour de Pologne / start 1. etapu
Tour de Pologne jest wieloetapowym szosowym kolarskim wyścigiem, który organizowany jest cyklicznie na terenie naszego kraju.
Gdzie?
Rynek Główny w Krakowie
Rynek Główny, 30-062 Kraków
Kiedy?
3 sierpnia 2019 od 15:00
Za ile?
bezpłatnie
Organizator
Lang Team Sp. z o.o.

Siedemdziesiąty Szósty Tour de Pologne World Tour UCI rozpocznie się w Krakowie na Rynku Głównym. Tour de Pologne - w pierwszym dniu wyścigu kolarze mają do pokonania szybki, krótki oraz dynamiczny etap posiadający długość 132 km. Na trasie są dwie Premie Górskie Tauron kategorii czwartej - Lanckorona, Kaszów. Znajdują się na trasie również trzy Górskie Prewmie Tauron kategorii czwartej - Lanckorona, Witanowice oraz Kaszów. Zanim peleton zakończy na mecie etapu pierwszego, nasi kolarze pokonają w mieście Kraków trzy rundy, każda po cztery kilometry.

Tour de Pologne jest wieloetapowym szosowym kolarskim wyścigiem, który organizowany jest cyklicznie na terenie naszego kraju. Ponad to, jest jedną z bardziej prestiżowym międzynarodowych sportowych imprez w Polsce, które są organizowane regularnie. Od edycji pierwszej, jaka miała miejsce w roku 1928 do edycji czterdziestej dziewiątej w roku 1992 posiadała status wyścigu amatorów. Tylko w roku 1974 rozgrywany wyjątkowo w formie open, gdzie udział wzięli zawodowcy. Od roku 2005 wyścig należał do cyklu, pod nazwą: UCI ProTour, zaś od roku 2009 do World Ranking UCI, od roku 2011 do World Tour UCI.

Zapraszamy zatem bardzo serdecznie do Krakowa już 3-go sierpnia. Zaczynamy o godzinie 15:00, a wydarzenie jest bezpłatne. Jego organizatorem jest natomiast Lang Team Sp. z o.o.

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl