Zamki, pałace, dworki Ustroń

znaleziono 3 oferty noclegoweoferty (0 w Ustroniu oraz 3 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Zamki, pałace, dworki w Ustroniu, województwo śląskie, powiat cieszyński

Zamki, pałace, dworki w miejscowości Ustroń. Porównaj możliwość zakwaterowania w Ustroniu w zależności od standardu oraz ceny. Ustroń, szeroki zakres noclegów od hoteli po pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Od pokoi gościnnych i kwater prywatnych po gospodarstwa agroturystyczne. Sprawdź również ofertę rozrywkową i turystyczną w Ustroniu:
Choć pierwsze pisemne wzmianki pochodzące z księgi uposażeń biskupów wrocławskich wspominające Ustroń pochodzą z roku 1305, to sama osada został z pewnością jeszcze wcześniej. O pochodzenie samej nazwy miejscowości Ustroń rywalizują dwie teorię. Jedna mówi, że nazwa wywodzi się od miejsce zacisznego, ustronnego („na stronie”). Natomiast ta bardziej romantyczna i wywodząca się z legend mówi o masakrze polskich jenców dokonanej przez Tatarów nad brzegiem Wisły (od słowa ustror pochodzącego z łaciny). Obecnie Ustroń zamieszkuje ponad piętnaście tysięcy mieszkańców, miasto i gmina położone jest w powiecie cieszyńskim w województwie śląskim. Ustroń jest uznaną miejscowością uzdrowiskową i turystyczną. Dookoła znajduje się wiele szlaków turystycznych, a najciekawsze z nich prowadzą na przykład na Równicę czy Czantorię.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Ustroń, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: