Zajazdy Zawoja

znaleziono 2 oferty noclegoweoferty (0 w Zawoi oraz 2 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Zajazdy w Zawoi, województwo małopolskie, powiat suski

Noclegi w Zawoi - Wasz sposób na udany weekend! Bogaty zakres ofert noclegowych w Zawoi w województwie małopolskim tylko w portalu turystycznym e-turysta.pl. Porównaj opcje zakwaterowania zależnie od standardu budynku i proponowanej ceny. Znajdź dla siebie najlepsze miejsce w Zawoi wśród oferowanych przez nasz portal kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Zobacz też ofertę rozrywkową i rekreacyjną w Zawoi.
Już od burzliwego okresu międzywojnia Zawoja słynna jest z wyjątkowych walorów turystycznych oraz klimatycznych. Jest to naczelna flagowa miejscowość letniskowa południowej Polski a także co warto podkreślić największa pod względem powierzchni wieś w Polsce. Pierwszy podania na temat Zawoi datowane są na okolice drugiej połowy XVII wieku, legenda głosi, że wsią w tym okresie rządzili niepodzielnie zbójnicy – stąd nazwa Zawoja (zabój). Na szczęście dzisiejsza Zawoja nic wspólnego z zbójnikami nie ma (może oprócz klimatycznych karczm w których z pewnością czuli by się dobrze). Ze względu na swoją wielkość dzisiejsza Zawoja podzielona jest na trzy części – Zawoja dolna (centrum), Zawoja Górna (Wilcza), oraz Zawoja Zakamienie. Na terenie miejscowości zachowały się liczny zabytki lat minionych – przykładem może być kościół par. pw. Św. Klemensa pap., wzniesiony w latach 1757-1759, gruntownie przebudowany w roku 1888 czy liczne stare przydrożne kapliczki i figury podróżnych datowane na przełom XVII i XVIII wieku. Dzięki uporowi lokalnym mieszkańców (z których część utrzymuje się z turystyki) w 2003r. w Zawoi wybudowano nowoczesną kolej krzesełkowa na Mosorny Groń (1045 m.n.p.m) oraz trasę narciarską przez co Zawoja przestała być miejscowością odwiedzaną jedynie w lecie teraz także amatorzy białego szaleństwa nie będą się tutaj nudzić. Warto także nadmienić o corocznych imprezach organizowanych w Zawoi, mianowicie cyklicznie w zimie oraz na jesieni organizowane są huczne imprezy folklorystyczne na których można dokładnie przyjrzeć się i poznać lokalne tradycje i koloryt.

Zrób coś dla siebie i swojej rodziny - zarezerwuj tani nocleg w Zawoi


Każdy z nas marzy czasem o chwili wytchnienia. Zawoja proponuje różnego typu noclegi, z roku na rok to miejsce odwiedza jeszcze więcej turystów.
Jeśli poszukujesz noclegów w Zawoi w rewelacyjnych cenach, sprawdź propozycje w portalu turystycznym www.eturysta.pl. Dostępne tanie pokoje w Zawoi pozwolą na ekonomiczne spędzenie urlopu.
Dla podróżnych pragnących bardziej ekskluzywnych warunków oferujemy wspaniałe apartamenty oraz najlepsze hotele, gwarantujące dużą wygodę. Na pewno odkryjesz coś dla siebie!

Nocleg w Zawoi - pełny relaks w pięknych okolicach
Już teraz zaplanuj urlop w Zawoi w województwie małopolskim i w zależności od pomysłu spędź oryginalnie czas. Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci najnowszych i trafnych pomysłów na nocleg w Zawoi. Nie omijaj promocyjnych ofert! Dzięki naszej rozbudowanej wyszukiwarce odnajdziesz bazę noclegową w Zawoi, która spełni wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zawoja, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: