Żywiołak - Wendzki sznyt!- koncert
Już 19 lat sumiennie pracują, pokazując słuchaczom i fanom zupełnie świeże i nowe spojrzenie na to, co pozostało ze słowiańskiej ludowej muzyki.
Gdzie?
Stara Piwnica Klub Muzyczny
Krupnicza 15, 50-075 Wrocław
Kiedy?
16 lutego 2019 od 20:00
Za ile?
30 zł

Już 16.02.2019 roku do Wrocławia zawita grupa "Żywiołak", aby promować swój najnowszy album pod tytułem "Wendzki sznyt!". Specjalnie dla Państwa zagrają w Starej Piwnicy przy ulicy Krupniczej 15, koncert rozpocznie się o godzinie 20.00. Poza premierowymi kawałkami, posłuchać będziemy mogli również starszych wszystkim znanych utworów.

Zespołu "Żywiołak" już dziś w naszym kraju przedstawiać nie trzeba. Już 19 lat sumiennie pracują, pokazując słuchaczom i fanom zupełnie świeże i nowe spojrzenie na to, co pozostało ze słowiańskiej ludowej muzyki. Dzięki 5-ciu pasjonatom z zespołu, mieliśmy okazję dowiedzieć się co to jest "polski nefolk". Idąc za wzorem najlepszych "innovative folk" kapel ze Skandynawii czy innych krajów z Europy, mieliśmy także okazję poznać gatunek, który ze spuścizny kulturowej w Polsce czerpie cały garściami.

Najnowszy krążek zespołu pod tytułem "Wendzki sznyt", pokazuje kolejne odkrycia historyczne, dość pikantne, bezpośrednio związane z mieszkańcami Pomorza i samym Pomorzem, a etnografia ich wciąż kojarzona jest z nazwą "Wendowie". Jest to płyta, która po części jest kontynuacją pracy twórczej zespołu, ale uchyla również tajemnice związane z morskim korsarstwem jeszcze za czasów wikingów. Nie brakuje także typowych dla zespołu utworów, chociażby z tekstami uwielbianego przez nich Bolesława Leśmiana czy nutowych oraz tekstowych zapisów Oskara Kolberga i Łucjana Kamieńskiego.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Najnowszy krążek Żywiołaka jest bruzdą wyrytą w umysłach 5-ciu członków grupy za sprawą bałtyckiej bryzy oraz kolejnych antropologicznych odkryć i artystycznych uniesień, które porównać można z przygodami Indiany Jonesa, a jednocześnie odkrywającymi przed słuchaczem karty historii o których dawno już zapomniano.

W skład zespołu wchodzą:
- lira korbowa oraz fidel renesansowa- Robert Jaworski
- na perkusji gra Patrycja Wojkowska
- na lutni romantycznej i basie akustycznym gra Kamil Strzyżewski
- wokal oraz przeszkadzajki- Wiktoria Kwiatkowska
- wokal- Zuza Ciszewska.

Koniecznie musicie tam być!
Cena biletu: 30 zł.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl