Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

ŻYWIOŁAK - Pieśni pół/nocy - koncert

ŻYWIOŁAK - Pieśni pół/nocy - koncert
 
Zapewne daleko Żywiołakowi do tego, by cokolwiek wieścić, jednak chyba znowu, w przypadkowy zupełnie sposób zespół "rozwiewa" mgły wiążące się z naszą kulturą.
gdzie?Grizzly Gin Bar
Poznańska 10, 00-679 Warszawa
kiedy?25 stycznia 2018 od 20:00
za ile?30 zł
organizatorAgencja Koncertowo-Wydawnicza KARROT KOMMANDO

Formacja Żywiołak przyjedzie do Grizzly Baru, aby promować swą najnowszą płytę, noszącą tytuł: "Pieśni pół/nocy". Prócz materiału premierowego nie mogłoby zabraknąć starszych i znanych dobrze publice piosenek Żywiołaka.

Zespół zatem powraca z nowym krążkiem, sięgającym po inspiracje tym razem ludową kulturą Pomorza. Płyta łączy w sobie nowoczesną muzyczną produkcję z bardzo nietypowymi brzmieniami, które zostały wydobyte z archaicznych, niezwykłych instrumentów, jak na przykład: lira korbowa, lutnia, czy też gęśla gdańska. Przyszło nam żyć w niespokojnych czasach - niestety. Wprost na naszych oczach dzieją się zmiany społeczne oraz cywilizacyjne. Znany jasnowidz, franciszkanin, zielarz i wizjoner Andrzej Klimuszko wieścił, że morze może pokryć archiwa. Zaś dokumenty, które są opatrzone pieczęcią tajności nie będą już tajnymi. Będą zatem utracone, a woda pokryć może jego własny cmentarzyk.

Zapewne daleko Żywiołakowi do tego, by cokolwiek wieścić, jednak chyba znowu, w przypadkowy zupełnie sposób zespół "rozwiewa" mgły wiążące się z naszą kulturą. To kolejna płyta formacji, która nawiązuje do kultury polskiej Pomorskiej. Płyta ta jest nie jedynie podróżą porą północną poprzez czeluście Polski północnej. To również zaproszenie do świata zapomnianego, który dla zespołu został ocalony, dzięki Oskarowi Kolberg'owi i jego "Tomowi 39 Pomorze". Trudno nam uwierzyć dziś, ale choćby kaszubski język ukazuje nam jak dużo o kulturowej spuściźnie współczesnej nam Polski możemy się dowiedzieć.

Szukasz noclegów w Warszawie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Warszawie

Na koncert zapraszamy już 25-go stycznia 2018 roku, do warszawskiego Grizzly Gin Bar, znajdującego się przy ulicy Poznańskiej 10. Zaczynamy o godzinie 20:00, a bilety wstępu kosztują 30 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl