„Znów mnie znajdziesz pod choinką” – Basia Stępniak-Wilk z zespołem

„Znów mnie znajdziesz pod choinką” – Basia Stępniak-Wilk z zespołem
Basia Stępniak-Wilk to ceniona, tak w światku popularnej piosenki, jak również tej niszowej, która kojarzy się z poetycką i nastrojową Krainą Łagodności.
Gdzie?
Kawiarnia Kmicic
Stanisława Staszica 11a, 34-500 Zakopane
Kiedy?
17 grudnia 2017 od 19:00

Święta Bożego Narodzenia w naszych sercach trwają dużo dłużej niż 2 kalendarzowe dni, ponieważ już wcześniej tęsknimy za nimi, a także myślimy o nich, natomiast później - jeszcze długo w naszych głowach wybrzmiewają kolędy, a w oknach naszych domów oraz w sklepowych witrynach złocą się błyskotki. Jednak przede wszystkim trwają, bo ludzie pragną zachować w swych domach i sercach atmosferę ciepła, wzajemnej życzliwości i miłości, z którymi kojarzy nam się ten wspaniały czas.

W piosenkach autorskich, czasami pastorałkach, artystka Basia Stępniak-Wilk postara się nas przekonać, iż Święta Bożego Narodzenia są nie tylko próbą zbliżenia się do Boskiego Syna, ale również wzajemnie do siebie. Śpiewa - raz lirycznie, raz z przymrużeniem oka. Traktuje o tym, iż pod świąteczną choinką znaleźć można prezenty, jak gorzko-słodką "Bombonierkę", czy też głęboką miłość, która wyraża się samą swoją obecnością. Jeśli jednak trafi się nam samotność, to tuż obok zawsze unoszą się anioły, skutecznie i wytrwale pracujący nad tym, by wyprostować nasze ścieżki.

Basia Stępniak-Wilk to ceniona, tak w światku popularnej piosenki, jak również tej niszowej, która kojarzy się z poetycką i nastrojową Krainą Łagodności. Artystka, a także jej utwory zdobyły naprawdę imponującą listę nagród, jak między innymi: Pierwsze Miejsce i Nagroda imienia Wojtka Bellona - Festiwal Studencki Piosenki, Kraków, a także Grand Prix imienia Jonasza Kofty - Ogólnopolski Przegląd Autorskiej Piosenki OPPA, Warszawa. Basia wyróżniona została Twórczym Stypendium Miasta Krakowa, dziedzina: "sztuka estradowa". Zdobyła również w zamian za całokształt swych dokonań scenicznych - Nagrodę prestiżową Kapituły imienia Jacka Kaczmarskiego. Piosenki autorki, jak: "Bombonierka" w duecie z Grzegorzem Turnauem oraz "Słodka chwila zmian" zagościły na wysokich listach przebojów Trójki, a także na listach innych rozgłośni - polonijnych i polskich.

Szukasz noclegów w Zakopanem? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Zakopanem

Zdobywała ona pierwsze szlify w znanej Piwnicy Pod Baranami, jak również w kabarecie krakowskim Loch Camelot. Jest z nim zresztą związana po dziś dzień. Jej występy są zatem nie tylko lirycznymi zamyśleniami, ale także dużą dawką dobrego humoru. Zespół tworzą: Basia Stępniak-Wilk, która śpiewa, Jasiek Kusek grający na fortepianie i Paweł Solecki grający na fagocie, cajonie, EWI i melodica.

Na koncert zapraszamy bardzo serdecznie już 17-go grudnia 2017 roku, do Zakopanego, do Kawiarni Kmicic, znajdującej się przy ulicy Stanisława Staszica 11a. Zaczynamy o godzinie 19:00.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl