Zimowy Ultramaraton Karkonoski - Extremalny bieg grzbietem Karkonoszy

Zimowy Ultramaraton Karkonoski - Extremalny bieg grzbietem Karkonoszy
Ultramaraton Zimowy słynie przede wszystkim z tego, iż jego trasa prowadzi niemalże przez calutki grzbiet Karkonoszy, a jest to więcej niż pięćdziesiąt kilometrów.
Gdzie?
Deptak w ciągu ulicy Konstytucji 3 Maja
Konstytucji 3 Maja, Karpacz
Kiedy?
10 marca 2018 od 06:00 do 20:00
Organizator
Poco Loco Adventure

Ultramaraton Zimowy Karkonoski! Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do Karkonoszy - Karpacza, na deptak. Wydarzenie odbędzie się już 10-go marca 2018 roku, od godziny 6:00 do 20:00. Ultramaraton Zimowy Karkonoski imienia Tomka Kowalskiego jest wydarzeniem, które na stałe wpisane jest w kalendarz imprez przewidzianych na terenach Kotliny Jeleniogórskiej oraz Karkonoszy. Nasz Bieg jest to memoriał Tomasza Kowalskiego, który zmarł w trakcie wyprawy zimowej na Broad Peak.

Ultramaraton Zimowy słynie przede wszystkim z tego, iż jego trasa prowadzi niemalże przez calutki grzbiet Karkonoszy, a jest to więcej niż pięćdziesiąt kilometrów. I ciągnie się od Polany Jakuszyckiej poprzez Śnieżne Kotły, Szrenicę, Śnieżkę i Przełęcz Okraj do samego Karpacza. Pasmo, tak jak niegdyś Bieszczady - Bieg Rzeźnika, przebiec można w czasie jednych zawodów, przez jeden dzień, zaczynając rano, a kończąc na wieczór, co przy turystycznym, czyli normalnym tempie niestety byłoby niemożliwe - zwłaszcza zimą.

Trasa liczy sobie około pięćdziesiąt trzy kilometry, a trudne warunki na zawodnikach wymagają nie tylko świetnej kondycji fizycznej. Są również próbą sił charakteru ludzkiego. Zaskoczyć Państwa może także fakt, iż najlepsi zawodnicy na metę przybiegają w czasie około pięciu godzin.

Szukasz noclegów w Karpaczu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Karpaczu

Zimą Karkonosze mają inny klimat oraz przestrzeń niż wygląda to latem. Kosówka jest przykryta śniegiem, zaś skały zamarzają i przybiorą przeróżne formy lodowe. Natomiast białe przestrzenie obserwować można po sam horyzont. Zima bywa tutaj trudna oraz kapryśna, co pokazują poprzednie edycje Ultramaratonu Zimowego. Zatem biegaczy znających Karkonosze jedynie ze swoich letnich wycieczek, zaskoczyć mogą niejednokrotnie warunki, które panują tutaj zimą. Zmagać trzeba się, między innymi z głębokim śniegiem, silnym wiatrem, czy też gęstą mgłą. Okazja do podziwiania wspaniałych widoków w pełnym słońcu również może się zdarzyć. Ponieważ to właśnie te widoki oraz nieskazitelna, zimowa przestrzeń staje się tym, co przyciąga niesamowicie w góry. Obrazy, które w pamięci pozostaną na długo.

Ultramaraton Zimowy Karkonoski, który ma miejsce w mieście Karpacz jest dla wielu z Was kultowym wydarzeniem. Dzieje się tak dlatego, iż jego organizatorzy nie naciskają na to, by zwiększyć ilość uczestników, ponieważ zależy im bardziej na koleżeńskim, kameralnym klimacie imprezy. Organizowane w piątek są prelekcje oraz pokaz filmu, traktującym o zmarłym w górach Tomaszu Kowalskim. To miejsce, w którym spotkamy starych znajomych i czas, aby wspominać oraz dzielić się planami sportowymi.

Trasa Ultramaratonu Zimowego Karkonoskiego: Jakuszyce - Karpacz. Data Maratonu przypada na 10-go marca 2018 roku, w sobotę. Natomiast w piątek, czyli 9-go marca 2018 roku zapraszamy Was do biura zawodów, do Domu Wczasowego Mieszko, znajdującego się w Karpaczu przy ulicy Mickiewicza 2, w godzinach od 14:00 do 22:00.

Godzina 16:00 do 20:00 - odbywać się będą spotkania, prelekcje, filmy

Godzina 20:00 - odprawa techniczna, która jest obowiązkowa

Godzina 21:00 - film opowiadający historię Tomka Kowalskiego

Sobota, czyli 10-ty marca 2018 rok:

Godzina 7:30 odbędzie się Start Czwartego Ultramaratonu Zimowego Karkonoskiego

Godzina 18:00 - limit oficjalny czasu na mecie - Karpacz

Godzina 20:00 - odbędzie się zakończenie imprezy oraz rozdanie nagród

Godzina 21:00 - zapraszamy na koncert i na imprezę integracyjną

Niedziela 11-ty marzec 2018 rok: To dzień rezerwowy, ponieważ w przypadku pogorszenia pogody nasze zawody zostać mogą przesunięte właśnie na niedzielę.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl