Rodzaj noclegu
wszystkie
Schowek (10 ofert)

Zgniłość & Świetlicki

Zgniłość & Świetlicki
 
Wiele razy jego nazwisko pojawiło się na liście nominowanych do otrzymanie jednej ze znaczących nagród, jaką jest Nagroda Literacka "Nike".
gdzie?Klub Piękny Pies
Bożego Ciała 9, 31-059 Kraków
kiedy?9 czerwca 2017 od 20:00
za ile?20 zł

Marcin Świetlicki urodził się w 1961 roku. Jest poetą, powieściopisarzem, a także wokalistą dwóch zespołów: "Świetliki" i "Czarne Ciasteczka". Swój debiut miał w roku 1992, kiedy to fundacja "brulion", wydała jego tom wierszy pod tytułem "Zimne kraje". Wiele lat pracował na stanowisku korektora w "Tygodniku Powszechnym". Współpracę z tygodnikiem zakończył w roku 2004. Dwa lata później miał swój debiut w prozie, wydając książkę pod tytułem "Dwanaście". Była ona początkiem kryminalnej trylogii, tuż po "Dwanaście", ukazały się kolejne części "Trzynaście" w 2007 roku oraz "Jedenaście" w roku 2008.

Marcin Świetlicki, jest laureatem wielu nagród i wyróżnień literackich, zdobył między innymi Nagrodę imienia Georga Trakla, nagrodę Fundacji imienia Kościelskich oraz Grand Prix od "brulionu", Paszport "Polityki", jednakże w tym przypadku odmówił przyjęcia nagrody. Za książkę pod tytułem "Jedenaście", otrzymał Nagrodę Literacką GDYNIA. Wiele razy jego nazwisko pojawiło się na liście nominowanych do otrzymanie jednej ze znaczących nagród, jaką jest Nagroda Literacka "Nike".

Na swoim koncie ma, aż osiemnaście publikacji poetyckich książek. W ciągu ostatnich kilku lat ukazały się"

Szukasz noclegów w Krakowie? Nie szukaj dalej.Sprawdź naszą ofertę noclegów w Krakowie

- rok 2007- "Muzyka środka"
- rok 2009- "Nieoczywiste"
 rok 2009- "Niskie pobudki"
- rok 2011- "Wiersze".

Marcin Świetlicki na stałe mieszka i pracuje w Krakowie.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl