Zespół Q - koncert
W tym roku, w maju formacja Q zarejestrowała trzy piosenki w studiu gdyńskim Maro Records, z którym "Anytime" wytypowany został na pierwszy oficjalny singiel grupy.
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
17 stycznia 2019 od 19:00
Za ile?
25 zł

Zespół Q jest konstelacją stworzoną wokoło jednego z liderów sceny trójmiejskiej - Macieja Łyszkiewicza. Formacja powstała w roku 2018, w lutym i od tamtego czasu pracują bardzo intensywnie nad autorskim w 100 %, materiałem premierowym. Maciej Łyszkiewicz tym razem zebrał wręcz imponujący skład, wybierając spośród muzyków pomorskich, którzy wcześniej nie byli związani z jego projektami, jak: No Limits, Leszcze, czy Łyczacza. Michał "Wierzba" Saidowski gra na gitarze (Golden Life), Maciej Warda na basie z Farby, Sławek Dumański natomiast na perkusji (John Leysner Group).

Wyjątkiem tutaj jest wokalistka, która posiada w zanadrzu wspaniały głos oraz sceniczne doświadczenie - Agnieszka "Rassa" Rassalska. Maciej współpracuje z nią regularnie już od wielu lat. W tym roku, w maju formacja Q zarejestrowała trzy piosenki w studiu gdyńskim Maro Records, z którym "Anytime" wytypowany został na pierwszy oficjalny singiel grupy. Za produkcję utworu odpowiada zaś Marek Romanowski, który jest równocześnie właścicielem studia. Singiel zdobył bardzo pozytywne przyjęcie pośród radiowców, jest zatem grany przez liczne rozgłośnie, tak w kraju, jak również za granicą. Roboczy klip do "Anytime" zobaczyć można w popularnym serwisie YouTube.

Natomiast umiejętności muzyków z formacji w połączeniu ze wspaniałym głosem oraz zjawiskową osobowością Agnieszki Rassalskiej tworzą całkiem nową jakość. Zatem muzyka grupy Q jest raczej spojrzeniem w kierunku czegoś lepszego w rozrywkowej muzyce ubiegłych dekad (Steely Dan, Bruce Hornsby, The Crusaders i inni). Jednak patrząc przez pryzmat współczesnych czasów, na przykład: Jamiroquai, Bruno Mars i Daft Punk, okazuje się, iż takie połączenie soulu, jazzu oraz popu ujmuje słuchaczy - cały czas rośnie grono wiernych fanów formacji, zaś oni pracują bardzo intensywnie nad swoim debiutanckim albumem.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 17-go stycznia 2019 roku, do gdańskiego Ratusza Kultury w Oliwie, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl