Źdźbło - Koncert kolęd słowiańskich

Źdźbło - Koncert kolęd słowiańskich
To będą nietypowe, ponieważ teraz już nie wykonywane, pieśni starodawne słowiańskie na okres bożonarodzeniowy oraz na czas przypadających potem świąt Nowego Roku
Gdzie?
Oliwski Ratusz Kultury
Opata Rybińskiego J. 25, 80-320 Gdańsk
Kiedy?
10 stycznia 2020 od 19:00
Za ile?
25 zł

Oliwski Ratusz Kultury oraz Zespół Śpiewu Tradycyjnego, pod nazwą: "Źdźbło" bardzo serdecznie zapraszają Państwa na koncert słowiańskich kolęd. To będą nietypowe, ponieważ teraz już nie wykonywane, pieśni starodawne słowiańskie na okres bożonarodzeniowy oraz na czas przypadających potem świąt Nowego Roku (tradycja prawosławna obejmuje również święto św. Wasyla) oraz uroczyście obchodzonego we wschodnim kościele święta Chrztu Pańskiego. Wśród prezentowanych przez formację kolęd znajdą się także szczedriwki, które śpiewa się po Nowym Roku oraz kolędy życzące.

Kolędy, jakie Państwo usłyszą, pochodzą głównie z obecnych terenów naszego kraju, a także Białorusi i Ukrainy. Formacja ma zamiar przedstawić je w formie jak najbardziej zbliżonej, jak mogłyby brzmieć w czasach, kiedy były śpiewane powszechnie surowym, białym głosem. Parę najstarszych pieśni polskich otrzyma nowocześniejszą aranżację. A źródłem kolęd, zaprezentowanych w czasie naszego koncertu, będą nowe zapisy z wieków XVII i XVIII. Mamy szczerą nadzieję, iż surowe melodie śpiewów dawnych oraz pięknego języka dawnego przeniosą Was ku światu dawnych zwyczajów i dawnego pojmowani świta oraz człowieka. Pozwoli to poczuć więzy, które łączą nas z nieobecnymi twórcami.

Na koncert zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już 10-go stycznia 2019 roku, do gdańskiego Oliwskiego Ratusza Kultury, znajdującego się przy ulicy Opata Rybińskiego J. 25. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety wstępu kosztują 25 złotych.

Szukasz noclegów w Gdańsku? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów w Gdańsku

źródło: coigdzie.pl
coigdzie.pl